РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835128<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чобіток В. І. 
Трансформація процесів розвитку інтелектуального потенціалу: історично-філософські аспекти / В. І. Чобіток, С. М. Шепеленко // Бізнес Інформ. - 2023. - № 9. - С. 276-282. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета статті - теоретичне та методологічне обгрунтування історично-філософських аспектів трансформації процесів розвитку інтелектуального потенціалу. За результатами проведеного дослідження виявлено, що проблематика глобалізації в сучасній науці почала досліджуватися порівняно недавно. Наука про глобалізацію (глобалістика) трансформувалася в один із найбільш динамічних наукових напрямів, що представляє собою не тільки цілісну систему знань, а й найважливіший елемент сучасної науки. Глобалізація є проблемою великого практичного значення, оскільки в сучасному світі жодна держава не може розвиватися поступово й ефективно, якщо немає чіткої й обгрунтованої стратегії поведінки, що впливає на трансформацію розвитку інтелектуального потенціалу. Демографічні проблеми глобалізації були вкрай недостатньо досліджені, навіть незважаючи на те, що питання "глобалізації та народонаселення" стоїть на порядку денному регулярно організовуваних конференцій ООН з народонаселення та розвитку, а також зустрічей з людського розвитку, що є основою для формування інтелектуального потенціалу. Деякі аспекти цієї проблематики досліджуються в рамках міжнародних наукових програм, вчені також розглядають окремі елементи цієї глобалізації. Проте в більшості досліджень людський потенціал сприймається як щось пасивне. Зменшення кількості працездатного та професійно активного населення країни значною мірою можна компенсувати підвищенням якості кадрового потенціалу. Сучасний етап розвитку суспільства поставив нові завдання, головними з яких є якісне оновлення суспільства і, передусім, самої людини. Йдеться про підвищення рівня її професійного, морального, духовного та естетичного виховання, а також зміцнення здоров'я та фізичне вдосконалення. Існуюча тенденція до депопуляції професійно активного населення найбільш негативно позначиться на економіці країни.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського