РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835174<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечаєва Т. 
Перспективи впровадження малих модульних реакторів в енергосистемі України / Т. Нечаєва, І. Лещенко // Систем. дослідж. в енергетиці. - 2023. - № 3. - С. 39-49. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Задекларовані Україною цілі сталого екологічно прийнятного розвитку енергетики, скорочення викидів парникових газів відповідно до Паризької угоди вимагають переважного розвитку атомної та відновлюваної енергетики. Водночас в умовах поточного дефіциту маневрених потужностей збільшення в енергосистемі обсягів стохастичної генерації відновлюваних джерел енергії та виведення з експлуатації маневрених вугільних енергоблоків відповідно до міжнародних екологічних зобов'язань обумовлює необхідність вивчення можливостей запровадження в ОЕС України нових технологій АЕС, які зможуть брати участь у добовому маневруванні. Наведено огляд стану розроблення та реалізації перших проєктів АЕС з малими модульними реакторами американських компаній NuScalePower та HoltecInternational. Показано, що вітчизняне ядерне законодавство не виділяє ММР як окрему групу ядерних установок і не враховує їх особливості, що обумовлює необхідність проведення грунтовного фахового порівняльного аналізу поточної нормативної бази України та інших країн з цього питання, за результатами якого має прийматись рішення щодо необхідності розроблення спеціальних регулюючих вимог для ММР та визначення області застосування існуючих нормативних документів. Наведено результати розрахунків прогнозної структури генеруючих потужностей ОЕС України на період до 2040 р., які показали, що будівництво в Україні 3 потужних удосконалених енергоблоків АЕС та впровадження енергоблоків з ММР загальною потужністю 1,5 ГВт, які можуть використовуватися у добових режимах зміни потужності, зі збереженням 13 ГВт базової потужності існуючих атомних енергоблоків та скороченні потужності існуючих вугільних енергоблоків до 5 ГВт з їх реконструкцією для виконання вимог Національного плану скорочення викидів при зростаючому обсязі відновлюваної генерації здатні забезпечити баланс навантаження енергосистеми та зменшити викиди забруднюючих речовин щонайменше на 50 % та парникових газів - до 30 %.



Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського