РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Denysov V. 
Software and information simulation complex of multi-node integrated and autonomous power and heat supply system = Програмно-інформаційний комплекс моделювання багатовузлових інтегрованих і автономних систем електро- і теплопостачання / V. Denysov, V. Babak // Систем. дослідж. в енергетиці. - 2023. - № 3. - С. 50-63. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Запропоновано програмно-інформаційний комплекс для моделювання багатовузлових інтегрованих та автономних систем електро- і теплопостачання. Основною відмінністю запропонованого програмно-інформаційного комплексу є можливість детального розгляду впливу економічних і технологічних параметрів окремих енергоблоків і вузлів енергосистеми. Ці параметри можуть бути представлені як у вигляді матриць на аркушах програмно-інформаційного комплексу, так і у вигляді окремих прикріплених файлів, доступних для автоматизованого введення програмно-інформаційним комплексом. До основних переваг комплексу, які відрізняють його від відомих, можна віднести універсальність, що дає можливість вивчати різні моделі енергетичних систем в короткі терміни. Така універсальність забезпечується тим, що комплекс розроблений з використанням комбінації стандартного програмного забезпечення Microsoft Excel і SolverStudio - надбудови для Excel 2007 і пізніших версій. Це дозволяє досліджувати різноманітні моделі з використанням великого переліку оптимізаційних мов моделювання. За допомогою надбудови SolverStudio в інформаційному комплексі користувач може розробляти, редагувати, зберігати та налагоджувати модель оптимізації у книзі Excel. Зручно організувати зв'язок вихідних даних, множин, параметрів, констант і змінних, використовуваних в моделі. Після редагування параметрів і вихідних даних запускається модель. Результати моделювання можуть відображатися як на аркушах програмно-інформаційного комплексу, так і у вигляді окремих файлів. Ще однією перевагою програмно-інформаційного комплексу є можливість зручного порівняння багатьох моделей завдяки тому, що кожен з робочих аркушів може мати свою модель. Розроблений програмно-інформаційний комплекс дає можливість детально розрахувати енергетичні, технологічні та економічні показники оптимального використання компонентів енергосистеми, визначити допустимі межі робочих параметрів енергоблоків автономних та об'єднаних енергосистем. Результати цих розрахунків дають можливість обрати відповідні заходи щодо майбутнього оновлення технологій виробництва електричної та теплової енергії. Простота використання і редагування як окремих параметрів, так і програмних текстів, використовуваних при моделюванні розвитку енергосистем, підвищує якість одержуваних сценаріїв розвитку. Запропонований програмно-інформаційний комплекс може бути використаний для дослідження перспектив короткострокового і довгострокового розвитку енергосистеми України, а також інтегрованої з енергосистемами сусідніх країн-членів ENTSO-E, що є актуальним у сучасних умовах.



Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського