РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835179<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Русанов А. 
Підвищення енергоефективності та економічності когенераційної енергоустановки з повітряною турбіною / А. Русанов, А. Костіков, В. Федорейко, Д. Кардашь, В. Тарасова, М. Ганжа, М. Кузнецов // Систем. дослідж. в енергетиці. - 2023. - № 4. - С. 4-16. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Використання як палива відновлюваних паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) дозволяє зменшити вартість одиниці виробленої електричної та теплової енергії, зменшити навантаження на основну енергосистему держави, покращити в цілому екологічний вплив на довкілля. Завдяки використанню піролізногопередтопку, як первинне паливо можна використовувати: відходи деревини, пелети, шелуху соняшника, гречки тощо, а застосування повітряної турбіни дозволяє уникнути забруднення її робочої поверхні. Мета роботи - підвищення енергоефективності та економічності когенераційної енергоустановки з повітряною турбіною, яка включає наступні основні елементи: бункер палива, піролізний передтопок, топкову камеру-змішувач, нагрівач повітря, компресор, повітряну турбіну, електрогенератор, водонагрівач, димовсмоктувач та димову трубу. Для досягнення означеної мети розглянуто та проаналізовано за енергетичними та економічними показниками три варіанти схеми когенераційної установки з повітряною турбіною електричною потужністю 300 кВт та з різним підключенням водонагрівача та без нього. Термодинамічний аналіз схемних рішень когенераційної установки та порівняння їх за капітальними витратами на створення установки показав, що за практично однакової вартості основних елементів, в порівнянні зі схемою, де вода нагрівається повітрям після турбіни, та схемою, де водонагрівач відсутній, схема когенераційної установки з нагрівом води топковим газом має найбільший повний коефіцієнт ефективності. Цю схему обрано як раціональну. Внаслідок заміщення вихідного палива теплотою вихлопу повітряної турбіни повний коефіцієнт ефективності когенераційної установки за цією схемою становить 73,9 %, а електричний ККД - 36,2 %, що відповідає рівню газотурбінної установки за циклом Брайтона з регенерацією теплоти робочого тіла, за помірного значення ступеня стиснення повітря в компресорі <$E pi sub k> = 3. Останнє зумовлює невисоку питому капітальну вартість основного обладнання когенераційної установки - 134,6 $/кВт (без урахування рівня інфляції).



Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського