РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835184<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zaporozhets A. 
Some features of air pollution monitoring as a component of the microclimate of the premises = Деякі особливості моніторингу забруднення повітря як складової мікроклімату приміщень / A. Zaporozhets, V. Babak, G. Kostenko, A. Sverdlova, O. Dekusha, S. Kornienko // Систем. дослідж. в енергетиці. - 2023. - № 4. - С. 65-73. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Якість життєвого простору у значній мірі залежить від якості повітря в приміщенні. Фізичні та хімічні властивості повітря, яким люди дихають, впливають на їх здоров'я та комфорт. Забруднення повітря у житлових та робочих приміщеннях може виникати через різноманітні дії мешканців чи співробітників, такі як приготування їжі, куріння, використання електронних приладів, а також викиди забруднюючих речовин від будівельних матеріалів і використання певних товарів. Забруднюючі речовини, що можуть знаходитися у приміщеннях, включають оксид вуглецю, формальдегід, органічні леткі сполуки, тверді дрібнодисперсні частки, аерозолі, біологічні забруднюючі речовини тощо. Для здійснення ефективного моніторингу якості атмосферного повітря необхідно визначити основні джерела забруднення атмосферного повітря, що і є метою даного дослідження. Природно, що якість повітря в приміщенні не можна чітко відокремити від якості повітря довкілля. Перший чинник, що впливає на мікроклімат, - це рівень забруднення атмосферного повітря поблизу будівлі. Повітря з вулиці потрапляє в приміщення через вікна, двері або систему вентиляції будівлі. Якщо стан навколишнього середовища є несприятливим, концентрація шкідливих речовин в приміщенні також може перевищити норму. Проте внутрішні джерела забруднення повітря в будь-якому приміщенні можуть мати значно більший вплив на здоров'я і комфорт людини, яка перебуває в ньому. Матеріали, що використовуються в будівництві, такі як бетон чи мінеральні утеплювачі, можуть містити аміак, формальдегід та інші речовини, які з часом виділяються з будівельних конструкцій і погіршують якість повітря в будинку. Забезпечення контролю та моніторингу якості повітря у приміщеннях є надзвичайно важливим завданням. Це включає в себе вимірювання концентрацій забруднюючих речовин та визначення їх джерел. Важливо також дотримуватися стандартів та рекомендацій, розроблених організаціями з охорони здоров'я та екології, щоб забезпечити безпеку та комфорт у приміщеннях. Для зменшення забруднення повітря в приміщеннях можна реалізувати різні заходи, такі як відповідний вибір будівельних матеріалів, вентиляція, встановлення очисних систем, контроль за джерелами забруднення та обмеження впливу людської активності.



Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського