РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835466<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тюлєнєв С. А. 
[Ратищна холодна зброя] : монографія. Кн. 2. Ратищна холодна зброя, утворена з сільськогосподарського знаряддя / С. А. Тюлєнєв, В. Г. Нікітюк. - Харків : ННЦ "ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса", 2024. - 183 c. - Бібліогр.: с. 167-176 - укp.

Представлено продовження першої книги "Бойові топори", досліджено види ратищної бойової зброї, яка походить від сільськогосподарського знаряддя, їхні конструктивні особливості залежно від регіону походження. Запропоновано власні класифікації вил, граблів, кіс, багрів, лопат, мотик і серпів, використовуваних як бойова зброя. Зазначено, що ратищна холодна зброя (лат. Рах concursus telum, англ. Peaceful melee weapon) — холодна зброя, бойову частину якої міцно та нерухомо закріплено на ратищі та це один із найдавніших видів холодної зброї, появу якого відносять до палеоліту. Визнано, що її використовували (окрім прямого призначення) для захисту й нападу, полювання, а також під час проведення ритуалів і церемоній. Зазначено, що у процесі еволюції людського суспільства розвитку зазнавала не тільки зброя, а й сільськогосподарське знаряддя (мотики, лопати, вила, граблі, серпи, коси, багри, сокири та їн.), робочу частину яких виготовляли з деревини, каменю, запеченої глини або металів, що давало змогу зробити його більш ефективним і зручним під час виконання господарсько-побутових робіт, а також можливість завдавати супротивнику значні тілесні ушкодження. Визнано, що простота та дешевизна виготовлення такого знаряддя призвели до його поширення серед селян і ремісників у різних частинах світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц808 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11949/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського