РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Підземний простір: освоєння, вивчення, вторинне використання = Underground Space: Development, Exploration, Secondary Use : зб. матеріалів Міжнар. наук. конф. Запоріжжя-Василівка, 25-26 верес. 2015 р. / упоряд.: В. І. Мільчев, А. Г. Олененко, К. А. Петрова, В. М. Стойчев, В. М. Філас; Європейське товариство екологічної історії, Запорізький національний університет, "Садиба Попова", Василівський історико-архітектурний музей заповідник, Запорізьке наукове товариство імені Я. Новицького, "Підземний простір: освоєння, вивчення, вторинне використання", міжнародна наукова конференція. - Запоріжжя : Тандем, 2018. - 139 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Вміщено статті та тези учасників Міжнародної наукової конференції “Підземний простір: освоєння, вивчення, вторинне використання”, що проходила в Запорізькому національному університеті та Василівському історико-архітектурному музеї-заповіднику “Садиба Попова” за підтримки Європейського товариства екологічної історії. Висвітлено історію взаємодії людини та підземного простору, особливості різноманітних підходів до освоєння та використання підземелля. Акцент зроблено саме на підземний простір, який ще не ставав об’єктом досліджень з екологічної історії. Зазначено, що на сьогодняшній день питання освоєння підземного простору достатньо актуальне, але в більшості випадків воно залишається в центрі уваги містобудівників та архітекторів, які займаються розробкою проектів та рекомендацій щодо росту міст вглиб, винаходячи все нові й нові технології, на це спонукає збільшення кількості та щільності населення, прискорення урбанізаційних процесів, утворення мегаполісів тощо. Підкреслено, що у більшості розвинених країн світу створюються наукові центри, проводяться наукові конференції, які дозволяють винаходити нові підходи до використання цього простору. Але освоєння підземелля не обов’язково і не тільки пов’язане з містами, а й також з сільською місцевістю, гірським та степовим ландшафтом, на що мало звертається уваги в сучасному науковому дискурсі. Визнано, що взаємодія людини і підземелля почалася ще зі стародавніх часів, коли піднімалися питання переважно побутового використання підземного простору. Саме на історичній ретроспективі освоєння та використання підземного простору акцентовано на конференції. Обговорено питання на кшталт: Чому люди звернули увагу на підземелля? З якою метою використовували підземний простір? Чи відбувалася і як саме зміна функцій підземель? Наскільки людина впливала на підземний простір? Наносила шкоду чи знаходила компроміси з довкіллям? Як розвивалося знання про підземелля? Яке призначення отримали колишні шахти, штольні, траншеї, катакомби? Наскільки прийнятним та виправданим є включення підземель до туристичної сфери? Які існують шляхи музеєфікації підземного простору? Для висвітлення історії та сучасності підземного простору доповіді учасників конференції об’єднано в межах п’яти тематичних панелей, які висвітлюють практики освоєння та використання підземного простору, поховальну культуру та ритуальні послуги, наукове вивчення підземель, музеєфікацію підземного простору, сучасні проблеми використання підземного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.я431(0) + Т3(4УКР)0-7 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського