РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835761<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярова С. П. 
Біоплівка: сучасний стан проблеми : навч. посіб. / С. П. Ярова, І. І. Заболотна, О. С. Гензицька; Донецький національний медичний університет. - Одеса : Олді+, 2024. - 129 c. - Бібліогр.: с. 126-129 - укp.

Висвітлено актуальні питання мікрофлори порожнини рота, будови біоплівки, методи її дослідження. Значну увагу приділено ролі дентальної біоплівки в етіопатогенезі захворювань твердих тканин зубів і тканин пародонта, засобам впливу на біоплівку системи кореневих каналів. Наведено сучасні методи контролю і регулювання за біоплівкоутворенням у порожнині рота. Зазначено, що в організмі людини мікрофлора порожнини рота виконує функцію біологічного бар’єра і динамічна рівновага між нормальними і умовно- патогенними мікроорганізмами дуже чутлива і може змінюватись під впливом різноманітних чинників, одним із яких є слина. Підкреслено, що порушення кількісних співвідношень призводить до розвитку дисбактеріозу, який відіграє провідну роль в етіології стоматологічної патології, а також несприятливо впливає на якість життя і системні захворювання людини. Біоплівку визнано переважною формою росту мікроорганізмів. Узагальнено сучасну інформацію, що стосується питань взаємодії дентальної біоплівки, ротової рідини і твердих тканин у появі захворювань зубів і пародонта; підходів до контролю за її утворенням та оцінки засобів для дезорганізаціїї і регуляції, які застосовуються у клінічній стоматології. За результатами наукових досліджень обґрунтовано тісний взаємозв’язок рівня гігієни з мікробіологічним станом порожнини рота. Зазначено, що проведення індивідуальної і професійної гігієни є важливою складовою у комплексному лікуванні стоматологічних пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862 я73 + Р661.21-13 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871798 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського