РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Діалектика національно-громадянського і етнічного в українському соціумі : монографія / В. О. Котигоренко, А. М. Дегтеренко, О. Я. Калакура, Н. І. Кочан, О. О. Ляшенко, Л. І. Мазука, Ю. О. Ніколаєць, В. В. Новородовський; ред.: В. О. Котигоренко; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2023. - 636 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Монографія містить результати теоретичного та праксіологічного дослідження динаміки діалектичної взаємодії національно-громадянського і етнічного в розвиткові ідентичності української нації, державному будівництві. Звернено увагу на соціальні і культурні процеси в Україні від часів її суверенізації наприкінці 1980-тих рр. та проголошення незалежності у 1991 р. до 2022 р. — першого року повномасштабної російської агресії проти України та її народу. ) проаналізовано динаміку взаємодії націо¬нально-громадянського і етнічного в електоральній та іншій політичній поведін¬ці українських громадян. У розділі 5 (Анастасія Дегтеренко) досліджено особливості політичної та соціально-професійної структури населення України в національно-громадян¬ському та етнічному вимірах. У розділі 6 (Олег Калакура) об’єктами вивчення та концептуалізації стали мультикультуралізм української громадянської нації й національної ідентичності та інтегративна модель державної етнополітики щодо культури та освіти. У розділі 7 (Наталія Кочан) досліджено національно-громадянське і етнічне в контекстах суперечностей функціонування церковно-релігійної сфери та її відкритості до конструювання позарелігійних ідентичностей і певних елементів громадянської релігії як консенсусних цінностей. У розділі 8 (Юрій Ніколаєць) проаналізовано зміни національно-гро¬мадянських і етнічних наративів, а також пріоритетів державної політики у просторі історичної пам’яті. Взаємодія національно-громадянського та етнічного в суспільстві є ре¬зультатом іманентних чинників, але не тільки. У розділах частини З монографії представлено результати дослідження впливів на цю взаємодію низки вітчизняних і зару біжних соціальних акторів. У розділі 9 (Анастасія Дегтеренко) — це система інституцій державної влади та місцевого самоврядування України. У розділі 10 (Валерій Новородовський) - вітчизняні громадські об’єд¬нання. У розділі 11 (Юрій Ніколаєць) ідеться про особливості впливу медійної сфери на динаміку національно-громадянського і етнічного в українському соціумі. У розділі 12 (Людмила Мазука) - про потенціал чинних об’єднань закор¬донних українців та важливість формування потужних українських громад і організацій для збереження й укріплення української національної ідентичності вихідців з України, особливо - утікачів від війни, незалежно від їхнього етнічного походження. У розділі 13 (Анастасія Дегтеренко) увагу сфокусовано на міжнародних інституціях і розроблених ними стандартах захисту прав національних меншин і корінних народів та на вимогах адапту вання українського законодавства до цих стандартів. У розділі 14 (Олег Калакура) проаналізовано ідеологію і практики так званого «русского міра» (рашизму) та інших агентів російського впливу на ідентичність українців, які живуть у РФ, а також на українських громадян у самій Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-02 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського