РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000836420<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Никитюк С. О. 
Лімфаденопатія та глистяна інвазія в дітей: алгоритм дії / С. О. Никитюк, І. М. Цимбалюк, Х. І. Дорожовська, С. С. Левенець, Т. О. Воронцова, М. В. Долинна // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 8. - С. 90-97. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Лихоманка є поширеною скаргою в дітей із лімфаденопатією. Реактивна лімфаденопатія визначається як наявність одного або кількох лімфатичних вузлів діаметром понад 1,5 - 2,0 ом. Необхідне проведення ретельної діагностики лімфаденітів, що супроводжуються гіпертермічним синдромом. Мета роботи - визначити діагностичний алгоритм дій на прикладі клінічного випадку лихоманки неясного генезу. Клінічний випадок. Особливістю наведеного випадку є тривалий гіпертермічний синдром із лімфаденітом на тлі глистяної інвазії (токсокарозу). Під час перебування в лікарні стан дівчинки був тяжким за рахунок гіпертермічного синдрому, лімфаденопатії. Запропоновано діагностичний алгоритм цього стану в дітей. При обстеженні встановлено діагноз "Реактивна шийна лімфаденопатія інфекційно-алергічного генезу"; супутній - "Паразитарна інвазія змішана (токсокароз, аскаридоз). Лихоманка". Стан дитини на момент госпіталізації був тяжким, що зумовлено інтоксикацією та гіпертермічним синдромом. Лікування було ефективним, за період госпіталізації стан хворої поліпшився. Але встановлення діагнозу потребувало співпраці лікарів багатьох спеціальностей і великої кількості додаткових обстежень. Зроблено висновки, що, слід формувати настороженість у педіатрів до токсокарозу та підвищувати рівень знань про правильний діагностичний алгоритм у таких випадках. Інформування медичних працівників про таку лімфаденопатію та глистяну інвазію в дітей має допомогти практичним лікарям відрізнити їх від реакцій на лихоманку чи інших станів і поліпшити результати лікування. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.



Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського