РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000836645<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Polishchuk A. V. 
Interface for semi-automatic image contrast enhancement in the propagation-based X-ray phase contrast method = Інтерфейс напівавтоматичного покращення контрастності зображень у рентгенівському фазовому контрасті на основі вільного поширення / A. V. Polishchuk, M. O. Pavlyuk, A. V. Tarasenko, V. V. Zhurakulov // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2023. - 15, № 4. - С. 04037-1-04037-6. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

У роботі описано графічний інтерфейс користувача, розроблений для нормалізації радіограм та напівавтоматичного пошуку контрастних зображень за допомогою заданого еталону, експериментальні дані для формування яких було одержано за допомогою аналітичної техніки рентгенівського фазового контрасту. Проекції біологічного об'єкта було одержано шляхом застосування вільного поширення когерентного випромінювання, коли для використання інтерференційних ефектів, характерних методу, між зразком та детектором, оснащеним YAG:Ce сцинтилятором, не розміщуються жодні допоміжні оптичні елементи завдяки високоінтенсивним характеристикам рентгенівського світла синхротронного джерела SOLEIL. Енергія рентгенівських фотонів була 10 кеВ, а відстань між зразком та детектором становила 16,5 см. Розглянуто застосування стандартних інструментів середовища Matlab для алгоритмічної корекції неоднорідностей детектора і зондувальних променів світла, використаних, щоб побудувати зображення внутрішньої структури об'єкта та для оцінювання контрастності групи зображень, обравши такі поширені критерії якості, як PSNR та SSIM. Програма здатна генерувати такий набір зображень залежно від параметрів, які вводить користувач для суб'єктивного пошуку контрастних зображень. Числові оцінки добре підтверджують візуальні результати алгоритмічного перебору та надають змогу одержати найінформативніше зображення з утвореного масиву, який створюється користувачем за допомогою інтерфейсу. Робота переслідує мету ознайомити з використанням розробленого програмного продукту та концепту напівавтоматичного перебору цифрових фазоконтрастних зображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського