РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000836662<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Romanenko V. 
Comparative analysis of modern technologies of additive production = Порівняльний аналіз сучасних технологій адитивного виробництва / V. Romanenko, O. Nazarenko // Систем. дослідж. в енергетиці. - 2024. - № 2. - С. 84-96. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

В умовах сьогодення 3D-друк використовується для створення унікальних моделей, прототипів та обладнання, необхідних для проведення експериментів та вивчення різноманітних явищ та процесів, для швидкого створення прототипів різних деталей та пристроїв у наукових та інженерних дослідженнях. Технології 3D-друку активно застосовуються для створення індивідуальних медичних імплантатів, протезів, моделей органів для навчання та планування операцій, що значно покращує якість медичного обслуговування. В авіаційній та автомобільній промисловості адитивне виробництво використовується для створення легких та міцних деталей, що сприяє зниженню ваги та покращенню ефективності транспортних засобів. Використання методів, технологій та засобів адитивного виробництва дозволяє перевіряти та тестувати дизайн та концепції перед масовим виробництвом. У даній роботі проведений детальний аналіз різних існуючих 3D-принтерів залежно від завдань, досліджено сучасні технології адитивного виробництва залежно від поставлених цілей і науково-прикладних завдань. До таких технологій відносять: Fused Deposition Modeling, Stereolithography, Selective Laser Sintering, Direct Metal Laser Sintering, Digital Light Processing. Проведено порівняльний аналіз даних технологій за різними критеріями, такими як: принцип роботи, матеріали, роздільна здатність, фінішна обробка поверхні, точність, швидкість, міцність, застосування, вартість, складність деталей, постобробка. Для кожної технології визначено переваги і недоліки її використання залежно від поставлених цілей і завдань. Слід зазначити, що деякі матеріали можуть погано підходити для друку складних деталей або вимагати додаткової підтримки під час процесу друку. Це може призвести до складності в обробці виробів і збільшити час і витрати на друк. Неправильний підбір матеріалів для 3D-друку може бути шкідливим для навколишнього середовища або здоров'я людини при неправильному використанні. Наприклад, деякі пластикові матеріали можуть виділяти токсичні елементи або мати низьку біорозкладність. Також використання надлишкового дорогого матеріалу без необхідності може збільшити вартість проєкту.



Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського