РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000836854<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Штефюк І. 
Механізми вдосконалення спеціальної ударної підготовки спортсменів у змішаних єдиноборствах у передзмагальних мезоциклах / І. Штефюк, А. Альошина, Н. Бєлікова, К. Дробот, М. Ніга, Ш. Ковач // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2023. - № 4. - С. 62-70. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити механізми вдосконалення спеціальної ударної підготовки спортсменів чоловіків і жінок у змішаних єдиноборствах у передзмагальних мезоциклах в умовах використання різних за структурою силових програм тренувань. У дослідженні брали участь 44 спортсмени, яких розділено на 4 групи. Представники обстежених груп використовували різні за структурою та направленістю силові тренувальні навантаження. Застосовуючи метод контрольного тестування спеціальної ударної підготовки, визначали кількість точних попадань за 30 с по манекену, який рухається та не рухається, серед спортсменів-чоловіків і спортсменок. Виявлено, що найбільше зростання показника спеціальної ударної підготовки на 103,7 % (p << 0,002) зафіксовано під час виконання контрольної вправи "удар ногою з розвороту по цілі". Найменшу позитивну динаміку на 78,7 % (p << 0,002) виявлено в спортсменів групи Б під час виконання вправи "удар ногою збоку по цілі (ближня нога)". Під час виконання вправи "кількість точних попадань за 30 с по манекену, який рухається", виявлено, що в спортсменів-чоловіків групи Б контрольований показник на 67,6 % нижчий у порівнянні з результатами представників групи А. Зіставлення контрольних результатів представниць груп В і Г упродовж експерименту показало, що в кінці передзмагального мезоциклу відмінність між показниками "кількість точних попадань за 30 с по манекену, який не рухається", спортсменок-учасниць цих груп становила 20,7%, а на початку досліджень ця різниця була 43,6 %. У кінці передзмагального мезоциклу відмінність між параметрами показника "кількість точних попадань за 30 с по манекену, який рухається", учасників груп В і Г становила 7,9 %, коли на початку досліджень цярізниця була 56,6 %. Визначено, що саме в умовах використання в силовій підготовці ізольованих вправ, які надають змогу максимально й одночасно вибірково навантажувати окремі м'язові групи, посилюється напруження адаптаційно-компенсаторних механізмів, які призводять до підвищення показників спеціальної ударної підготовки в ММА.



Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського