РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000836901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубровна О. В. 
Фізіолого-біохімічні характеристики трансгенних рослин озимої пшениці з надекспресією гена орнітин-delta-амінотрансферази / О. В. Дубровна, Г. О. Прядкіна, С. І. Михальська, А. Г. Комісаренко // Фізіологія рослин і генетика. - 2023. - 55, № 1. - С. 58-73. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Орнітин-<$Edelta>-амінотрансфераза (ОАТ) - важливий регулятор клітинного метаболізму, оскільки реакція, що каталізується цим ферментом, пов'язує низку біохімічних систем. Введення екзогенного гена орнітин-<$Edelta>-амінотрансферази (oat) у геном рослини є одним із перспективних методів створення стійких до абіотичних стресів генотипів пшениці. Мета роботи - визначення фізіолого-біохімічних характеристик трансгенних рослин нових перспективних генотипів озимої м'якої пшениці насіннєвого покоління Т2 з надекспресією гена орнітин-<$Edelta>-амінотрансферази за нормальних і стресових умов. Досліджено активність ферменту, вміст вільного проліну, вміст фотосинтетичних пігментів і морфометричні показники. Показано, що наявність у трансгенних рослин додаткової копії гена oat підвищує активність ферменту орнітин-<$Edelta>-амінотрансферази (в 1,5 - 1,7 разу у порівнянні з вихідними рослинами), але вони суттєво не відрізняються від рослин вихідних генотипів за вмістом вільного L-проліну ні за нормальних умов, ні за умов водного дефіциту. Виявлено, що у стресових умовах у період виходу в трубку - цвітіння генетично змінені рослини насіннєвого покоління Т2 зберігали виший сумарний вміст хлорофілів (у середньому на 10 %) у порівнянні з вихідними генотипами, тоді як за нормальних умов - різниця між ними була незначною. За посухи також встановлено збільшення співвідношення каротиноїдів і хлорофілів у вихідних генотипах у порівнянні з трансгенними рослинами. Порівняльний аналіз морфометричних показників головного пагона у фазу повної стиглості показав, що за фізіологічних умов рослини трансгенних ліній не відрізнялися від рослин вихідних генотипів за довжиною колоса, проте переважали їх за висотою стебла головного пагона і довжиною коренів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського