РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837187<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Невелика А. В. 
Дослідження впливу реабілітаційних заходів на динаміку когнітивних розладів у разі хвороби Паркінсона / А. В. Невелика, О. М. Мятига, Л. В. Карабут, Г. Л. Литвиненко // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2022. - 8, № 1. - С. 11-16. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити рівень когнітивних порушень у разі хвороби Паркінсона та їх динаміку через 6 міс. після впровадження комплексної програми реабілітації. До дослідження було залучено 31 людину з хворобою Паркінсона - 15 жінок і 16 чоловіків. Пересічний вік хворих на початку дослідження становив 65 років. Тривалість хвороби коливається від 3 до 8 років. Для дослідження когнітивних функцій використовували: коротку шкалу оцінювання психічного статусу (Mini-mental State Examination, MMSE) та шкалу деменції Маттіса. Для оцінювання уваги використовували тест "кодування" з Векслерівської шкали інтелекту для дорослих (Wechsler Adult Intelligence Scale - WAIS). Дослідження мовлення проводили за допомогою тесту на вільні та спрямовані асоціації, дослідження зорово-просторових функцій проводили за допомогою тесту "малювання годинника". Для оцінювання пам'яті використовували тест на зорову пам'ять із батареї тестів SKT, дослідження афективних порушень проводили за допомогою шкали депресії Бека. Депресію діагностували відповідно до критеріїв МКХ-10. Вегетативні порушення оцінювали за допомогою шкали вегетативних розладів. Для статистичного аналізу даних використовували дескриптивну статистику. Порівняння пересічних значень змінних здійснювали за допомогою параметричних методів (t-критерію Стьюдента) за нормального розподілу певних ознак, виражених в інтервальній шкалі. Всі розрахунки виконували у програмі StatSoft Statistica 8.1 for Windows. Отримані в ході дослідження дані надають можливість констатувати стабільність у порушенні вегетативної функції, покращання афективної симптоматики у хворих із легкими когнітивними порушеннями та стабільність у пацієнтів із помірними та вираженими когнітивними порушеннями афективної симптоматики. Також за шкалою деменції Маттіса, шкалою депресії Бека, тестом "кодування" суттєвих змін не відбулось у зорово-просторових функціях, граматичних, семантичних і фонетичних асоціаціях. Проведені дослідження засвідчили, що після впровадження комплексної програми реабілітації протягом 6 міс. відбулися незначні покращання, що доводить необхідність подальшого її удосконалення та впровадження.



Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського