РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837263<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корольова Ж. В. 
Використання комбінованої лазерної терапії в лікуванні папіломатозу шкіри / Ж. В. Корольова, Є. О. Васильчук // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2023. - № 2. - С. 14-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти ефективність комбінованого аблятивного та неаблятивного методів лікування лазером і кріодеструкції у хворих з поширеним папіломатозом. Для лікування застосовано: лазерну систему Fotona SP Spectra new, яка має дві маніпули - для аблятивного (довжина хвилі 2940 нм, ербієвий лазер) та неаблятивного (неодимовий Nd:YAG лазер, довжина хвилі 1064 нм) методів лікування, сканер Fotona S11 (неодимовий лазер, довжина хвилі 1064 нм) та кріоспрей Cry-ac. Під спостереженням перебували 45 пацієнток з поширеним рецидивним папіломатозом із підтвердженою папіломавірусною інфекцією (код за МКБ-10 D23.5: МКБ-11 XH17Q9). Зони ураження: передня поверхня грудної клітки під молочними залозами, площа ділянки для проведення лікування - <$E10~times~10> см. За критеріями включення та виключення із ретроспективного аналізу історій хвороб було сформовано 3 групи: 1-ша - лікування за прийнятим методом лазерної терапії ербієвим (ER:YAG) лазером, 2-га - проведення комбінованої аблятивної та неаблятивної лазерної терапії (із застосуванням ербієвого та неодимового лазера), 3-тя - кріодеструкція папілом. Найкращого ефекту щодо швидкості одержаних позитивних результатів лікування та значно нижчої частоти появи нових елементів упродовж спостереження протягом року від початку терапії досягнуто у пацієнток 2-ї групи (комбінованої лазерної терапії). Визначено значні переваги лазерної терапії у порівнянні з кріодеструкцією як за результатами даного дослідження, так і за даними літератури. Висновки: комбінований метод лазерної терапії, особливо механізми патогенезу досягнутого лікувального ефекту, потребує ретельного вивчення. Згідно з одержаними даними такий підхід є найбільш ефективним як за естетичними, так і терапевтичними (позитивна дія на патогенетичні ланки) результатами.



Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського