РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Талалаєв К. О. 
Медико-соціальні та епідеміологічні аспекти захворюваності на професійні дерматози у працівників водного транспорту (огляд літератури) / К. О. Талалаєв, М. М. Лебедюк, Р. С. Вастьянов, М. І. Голубятников // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2023. - № 2. - С. 40-46. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - провести комплексне ретроспективне дослідження медико-соціального та епідеміологічного спрямування щодо структури, детермінант та прпчинно-наслідкових зв'язків між виконанням професійних обов'язків та захворюваннями шкіри в моряків; обгрунтувати пропозиції щодо додаткових заходів, які покращать рівень захисту здоров'я працівників водного транспорту України до міжнародних стандартів. У роботі застосовано методи дослідження: бібліосемантичний, статистичного спостереження, аналітичного та структурно-логічного аналізу. Зазначені методи надали можливість опрацьовувати лише валідну, повну та актуальну інформацію, робити вірні грунтовні висновки про характер і закономірності досліджуваного процесу. Обсяг перевезень водним транспортом хімічних речовин або товарів чи продуктів, що були оброблені хімічними речовинами, з кожним роком зростає. Деякі вантажі на борту суден дезінфікують зокрема і за допомогою токсичних фумігантів. Усі фуміганти, які застосовуються для захисту вантажів, що транспортуються, становлять потенційну небезпеку для здоров'я працівників і можуть спричиняти серед іншого професійні дерматози. Доступні дані щодо вивчення санітарно-хімічних, гігієнічних та епідеміологічних параметрів умов праці, побуту та захворюваності докерів та моряків при перевантаженнях у портах та перевезеннях на суднах навалочних та насипних вантажів балкерного флоту свідчать про забрудненість на робочих місцях небезпечними і шкідливими речовинами, що спричиняло ураження слизових оболонок і шкірних покривів. Висновки: зважаючи на різноманітність детермінант та факторів ризику на водному транспорті, відмінності в їх фізичних та хімічних властивостях, а також потенційний вплив на здоров'я людини та водне середовище, механізми збереження здоров'я та готовності реагування в аварійних ситуаціях становлять складну науково-практичну проблему та потребують подальшого досконалого вивчення. Надано науково обгрунтовані пропозиції щодо додаткових заходів, впровадження яких наближатиме рівень захисту здоров'я працівників водного транспорту України до міжнародних стандартів. Серед науково-практичних завдань стосовно лікування та профілактики шкірних захворювань у працівників водного транспорту пріоритет надається впровадженню сучасних алгоритмів діагностики, навчанню персоналу, організації телемедичних консультацій, актуалізації комплектності суднових аптечок з метою надання за потреби своєчасної якісної невідкладної медичної допомоги.



Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського