РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туркевич С. А. 
Особливості перебігу поверхневого кандидозу шкіри на тлі змін вуглеводного обміну / С. А. Туркевич, Т. І. Рудник, Н. В. Іванюшко-Назарко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2023. - № 3. - С. 4-8. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити закономірність взаємозв'язку вуглеводного обміну з поверхневим кандидозом для подальшого розроблення раціональних терапевтичних підходів до лікування кандидозу на тлі початкових порушень вуглеводного обміну. З метою визначення показників вуглеводного обміну та їх впливу на перебіг поверхневого кандидозу було обстежено 93 пацієнтів з різними формами тяжкості цього захворювання. Дослідження вуглеводного обміну включало визначення рівня глюкози натще для виявлення явного цукрового діабету і проведення тесту на толерантність до глюкози (з навантаженням 75 г глюкози). У 32 пацієнтів було виявлено порушення толерантності до глюкози, тому в них додатково визначали рівень глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) та фруктозаміну (ФР). Вміст HbA1c визначали за доподомогою іонообмінного хроматографічного методу у цільній крові, вміст ФР - колориметрично-кінетичного методу як у сироватці, так і в плазмі крові. Забір крові здійснювали натще з ліктьової вени, дослідження проводили відразу після забору. Для дослідження використовували тест-систему Sentinel СН фірми Intero (Італія) і спектрофотометр з фільтром на 405 - 425 нм. За результатами дослідження встановлено, що у групі пацієнтів з кандидозними ураженнями існує пряма залежність рівня HbA1c та ФР від ступеня тяжкості захворювання. Так, у пацієнтів з мінімальними та середніми кандидозними ураженнями спостерігали підвищення показників HbA1c і ФР (в 1,54 та 1,21 разу відповідно) у порівнянні з аналогічними показниками у контрольній групі. У пацієнтів зі значними кандидозними ураженнями та рецидивами концентрація HbA1c зросла в 2,59 разу, а ФР - у 2,26 разу відносно показників контрольної групи. Висновки: результати проведених досліджень підтвердили прямий кореляційний зв'язок між ступенем тяжкості кандидозу та рівнями HbA1c і ФР. Виявлення кореляційних закономірностей є важливим для розроблення комплексного патогенетично обгрунтованого лікування пацієнтів з кандидозними ураженнями шкіри та слизових оболонок.



Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського