РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837476<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chernousova Zh. 
Modeling the development strategy of alternative energy industry enterprises in conditions of martial law and postwar = Моделювання стратегії розвитку підприємств в галузі альтернативної енергетики в умовах воєнного та післявоєнного стану / Zh. Chernousova, K. Stepanchuk // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 23. - С. 210-218. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Висвітлено результати проведеного економіко-математичного моделювання для визначення стратегії розвитку підприємств в галузі "зеленої" енергетики в умовах воєнного та післявоєнного стану, в залежності від ринку купівлі/продажу виробленої енергії. На підставі аналізу статистичних та аналітичних матеріалів, а також наукових здобутків як вітчизняних, так і зарубіжних науковців, доведено актуальність вивчення розвитку ринку альтернативної енергії в умовах переходу енергетичної системи України до європейської мережі, впливу ведення активних бойових дій на території локалізації значної кількості встановленої потужності та зменшення частки відновлювальних джерел енергії в загальному виробництві енергії в Україні. Під час дослідження було розглянуто дві моделі. Перша модель описує вплив держави на виробництво енергії з альтернативних джерел за допомогою економіко-математичного моделювання виробництва енергії на прикладі вітряних електростанцій. Для постановки моделі припускаємо, що на поточне значення залежної змінної (потужність) впливають не лише незалежні змінні ("зелений" тариф та собівартість енергії), а також й кількість встановленої потужності у попередніх періодах, тобто лагова залежна змінна. Друга модель описує основні фактори, що впливають на виробництво енергії (залежна змінна), зокрема враховано попит, середньомісячну врівноважену ціну купівлі/продажу та кількість встановленої потужності, а також лагову змінну - виробництво у попередніх періодах. Для аналізу виділили два основних ринку збуту виробленої енергії - зовнішній (ринок експорту) та внутрішній (ринок "на добу наперед"), для кожного з яких побудували авторегресійні моделі. На основі знайдених моделей, провели розрахунок зі сценарним підходом для визначення оптимальних стратегій розвитку підприємств. За результатами економіко-математичного моделювання визначили, що для підприємств в галузі "зеленої" енергетики при першому "песимістичному" сценарії слід продавати вироблену енергію на зовнішній ринок, а при другому "оптимістичному" - на внутрішній.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського