РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спринчук Н. А. 
Оцінка функції аденогіпофіза та рівня греліну у дітей із синдромом біологічно неактивного гормону росту / Н. А. Спринчук, Ю. В. Марушко, Т. М. Маліновська // Міжнар. ендокринол. журн. - 2023. - 19, № 8. - С. 566-572. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мутації у гені гормону росту (ГР) викликають різні форми синдрому біологічно неактивного гормону росту (СБНГР). Грелін потенціює секрецію ГР. Гормони аденогіпофіза беруть участь у механізмах росту людини. Рівень інсуліноподібного фактора росту-1 (ІФР-1) є критерієм активності ГР. Мета дослідження - оцінити функції аденогіпофіза та визначити рівень греліну в пацієнтів із СБНГР для оптимізації діагностики й лікування хворих цієї категорії. Оцінено антропометричні параметри у 158 дітей із СБНГР, середній вік яких становив 7,83 +- 1,23 року. Функцію аденогіпофіза оцінювали за рівнями соматотропного (СТГ), тиреотропного (ТТГ), адренокортикотропного (АКТГ), лютеїнізуючого (ЛГ), фолікулостимулюючого (ФСГ) гормонів та їх відповідними периферичними гормонами, які визначали за допомогою радіоімунологічних методик і хемілюмінесцентного імуноаналізу. Проведений статистичний аналіз результатів дослідження. Висновки: для СБНГР є характерними нормальні/високі рівні СТГ і знижений ІФР-1. Крім того, у дітей із СБНГР встановлено суттєве підвищення греліну в перші години після засинання. Проба на чутливість до ГР є вірогідним діагностичним методом. У пацієнтів із СБНГР не виявлено порушень щитоподібної та надниркових залоз. У дітей із СБНГР спостерігають нормальний статевий розвиток зі схильністю до раннього. Одночасне застосування аГРГ у поєднанні з препаратами ГР вірогідно поліпшує КЗ пацієнтів.



Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського