РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасєчко Н. В. 
Сучасні методи оцінки компенсації цукрового діабету. Вплив безперервного моніторингу глюкози на глікемічний контроль у хворих на цукровий діабет 2-го типу / Н. В. Пасєчко, Л. В. Наумова, Т. І. Крицький, І. П. Савченко // Міжнар. ендокринол. журн. - 2023. - 19, № 8. - С. 592-597. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Невід'ємною частиною менеджменту цукрового діабету (ЦД) є своєчасна його діагностика. Еталонним методом дослідження якості контролю глікемії вважається визначення рівня глікованого гемоглобіну (HbA1c) як одне з найбільш доступних та інформативних досліджень. Однак впровадження новітніх технологій, а саме використання безперервного моніторингу рівня глюкози в крові (CGM) надало пацієнтам з ЦД, їх родичам та медичним працівникам доступ до нових індикаторів контролю рівня глікемії, як-от час у заданому цільовому діапазоні (TIR), час вище від діапазону (TAR) та час нижче від діапазону (TBR). Ці показники є критеріями компенсації вуглеводного обміну відповідно до рекомендацій Американської діабетичної асоціації 2023 р. Метадослідження - порівняння ефективності використання глюкометрів та системи FreeStyleLibre для Flash-моніторингу рівня глюкози в крові у пацієнтів з ЦД. Проведено обстеження 60 хворих на ЦД 2-го типу (ЦД2), які отримували інсулінотерапію. Усі обстежені були віком 45 - 65 років, з тривалістю ЦД 5 +- 2 роки. Усіх обстежених розділили на дві рівноцінні групи по 30 осіб у кожній. Першу групу становили пацієнти, яким були встановлені прилади постійного моніторингу глюкози (CGM), пацієнти другої групи використовували глюкометри для щоденного контролю глікемії. Використано додаткові параметри CGM: коефіцієнт варіабельності глюкози (CV), показник контролю рівня глюкози (GMI), що показує ймовірне значення HbA1c. Висновки: з метою кращого контролю за перебігом ЦД пацієнтам слід використовувати CGM. Для оцінки компенсації ЦД недостатньо враховувати дані лише TIR, але й TBR, що вказує на гіпоглікемію, TAR, що вказує на гіперглікемію, GMI - індикатор контролю рівня глюкози. Припинення CGM призвело до втрати приблизно половини початкового приросту TIR, який був досягнутий під час його використання. Використання CGM має більшу прихильність серед пацієнтів, ніж застосування семиточкового глікемічного профілю.



Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського