РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвієнко Ю. О. 
Диференційований підхід до лабораторної діагностики алергійних і токсико-алергійних реакцій на лікарські препарати у хворих на туберкульоз легень / Ю. О. Матвієнко, О. М. Рекалова, О. Р. Панасюкова, В. М. Жадан, С. Г. Ясирь // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2023. - № 3. - С. 38-43. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Установлення імунологічних особливостей алергійних і токсико-алергійних реакцій на лікарські препарати у хворих на туберкульоз легень з урахуванням специфічних реакцій клітин імунної системи до препаратів допоможе розробити нові методи їх діагностики з визначенням лабораторних маркерів. Мета роботи - виявити лабораторні маркери алергійних і токсико-алергійних реакцій на лікарські препарати у хворих на туберкульоз легень для прогнозування їх розвитку шляхом комп'ютерної обробки результатів імунологічних та біохімічних досліджень. Проаналізовано результати клініко-лабораторного обстеження 68 хворих залежно від наявності/відсутності клінічних ознак алергійних реакцій на протитуберкульозні препарати на основі комплексного імунологічного обстеження з наступною комп'ютерною обробкою даних. Вік хворих - від 19 до 76 років, середній вік - (<$E38,2~symbol С~1,8>) року. Серед обстежених було 30 (45 %) жінок та 38 (55 %) чоловіків. Згідно з уніфікованим клінічним протоколом хворим призначали стандартну 4-компонентну схему лікування (ізоніазид, рифампіцин, піразинамід, етамбутол). Розраховано співвідношення імунологічних показників для використання їх як маркерів активності реакцій гіперчутливості організму до протитуберкульозних препаратів. Усі показники за точкою найбільшої інформативності умовно було розподілено на "лімфоцитарно-алергійні" (коефіцієнт гіперчутливості (КГ), лімфоцитарно-алергійний коефіцієнт) і "токсико-алергійні" (коефіцієнт з використанням реакції седиментації еритроцитів до протитуберкульозних препаратів (ТАКРСЕ) та коефіцієнт з використанням КГ (ТАККГ), які розраховували з використанням показників функції печінки (аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази, <$Egamma>-глутамілтранспептидази) коефіцієнти. Висновки: підвищення ТАКРСЕ >> 1,6 у. о. або ТАККГ >> 0,4 у. о. можна використовувати як маркер токсико-алергійної реакції у хворих на туберкульоз.



Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського