РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бубенко П. Т. 
Детермінанти кластеризації в контексті територіального інноваційного розвитку / П. Т. Бубенко, Н. В. Дріль // Бізнес Інформ. - 2023. - № 11. - С. 103-108. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено актуальні питання прискорення інноваційного розвитку просторових соціально-економічних систем; визначено ступень впливу мережевих форм організації на динаміку господарської діяльності; забезпечено наукове підгрунтя щодо формування осередків інноваційного зростання на основі теорії та практики кластеризації. Систематизація літературних джерел з означеної проблематики свідчить, що сучасна економічна наука приділяє недостатню увагу теорії та практиці впливу кластерних форм організації на характер і динаміку інноваційного розвитку територіальних (регіональних) систем. Проблематику створення та дифузії інновацій досліджено з точки зору уявлення та позиціонування окремої території (регіону) як суб'єкта економічних відносин, як багатоаспектну та багатофункціональну кластерну мережу, яка є неодмінною складовою розвитку територіальних інноваційних систем. Подальшим розвитком, симбіозом теорії регіоналістики, зокрема просторової організації виробництва, з теорією та практикою інноваційного підприємництва, є обгрунтування доцільності створення та поширення територіальних полюсів зростання - інноваційних кластерів. Досліджено та розвинуто уявлення про природу і характер кластерних форм сучасної територіальної організації інноваційної діяльності, що являє собою своєрідну кластерну (мережеву) конструкцію, яка є проєкцією наукових і виробничо-господарських систем на певну територію. Показано, що економічна міць такої території задається і визначається не лише обсягами реалізації інноваційної продукції, а й синергетичним ресурсом усієї кластерної мережі, її загальним впливом на національний і глобальний ринки.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського