РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837777<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслов Д. С. 
Упровадження цифрової валюти центрального банку в Україні: аналіз і перспективи / Д. С. Маслов // Бізнес Інформ. - 2023. - № 11. - С. 248-257. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета статті - аналіз перспектив упровадження цифрової валюти центрального банку в українській економіці. Е-гривня може стати альтернативою традиційним інструментам платіжних операцій, забезпечуючи простішу, захищенішу та надійнішу можливість здійснювати оплати за послуги, товари та різноманітні транзакції. Розглянуто питання впровадження е-гривні як цифрової валюти центрального банку в Україні. Розглянуті питання пов?язані з економічною сутністю е-гривні, досліджено еволюцію форм грошей, виділено основні характеристики цифрової валюти центрального банку, оцінено стан платіжної інфраструктури в Україні та можливості її використання для впровадження е-гривні. На основі проведеного аналізу зроблено такі висновки щодо перспектив упровадження е-гривні в Україні. Інфраструктура для безготівкових розрахунків в Україні добре розвинена. У країні діє велика кількість засобів для операцій з платіжними картками, зокрема платіжні термінали в торговельній та сервісній мережах. У сусідніх Польщі та Румунії є більша кількість терміналів у розрахунку на 100 осіб, водночас в Україні більша частка безготівкових платежів порівняно з даними країнами. І обсяг цих безготівкових операцій постійно зростає. Це пояснюється тим, що в Україні добре розвинуто інфраструктуру для платежів з картки на картку, що не потребує додаткового обладнання для операцій з платіжними картками. Порівняно меншу кількість засобів для операцій з платіжними картками можна не вважати показником менш розвиненої платіжної інфраструктури. В Україні спостерігається зростання кількості безконтактних карток і токенізованих карток. Враховуючи дані фактори, можна зробити висновок про те, що платіжна інфраструктура є досить розвиненою для впровадження цифрової валюти центрального банку, якою буде е-гривня. Впровадження е-гривні в Україні є реалістичним і може мати позитивний вплив на розвиток економіки та фінансової системи України.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського