РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шепеленко С. М. 
Системні концепти оцінки інтелектуального потенціалу підприємств / С. М. Шепеленко // Бізнес Інформ. - 2023. - № 11. - С. 340-346. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета статті - формування системних концептів оцінки інтелектуального потенціалу підприємств у сучасних умовах господарювання. За результатами проведеного дослідження виявлено, що в сучасних динамічно-трансформаційних умовах, де одна технологія швидко витісняє іншу, а продукти та послуги втрачають свою актуальність за короткий проміжок часу, успіху досягають лише ті підприємства, які постійно продукують нові знання та впроваджують їх у нові технології та продукти. Найціннішим активом у цьому процесі є інтелектуальний потенціал підприємств, який дозволяє формувати сильні конкурентні переваги на мінливому ринку товарної конкуренції та адаптуватися до майбутніх конкурентних змін. Оцінка інтелектуального потенціалу підприємства має важливе значення для вимірювання його можливостей і визначення векторних напрямів подальшого вдосконалення. Інтелектуальний потенціал підприємства формує сильні сторони підприємства та продукує інноваційні рішення щодо зниження рівня слабких сторін, створює підгрунтя для прийняття обгрунтованих управлінських рішень та впровадження необхідних заходів для підвищення загальної ефективності розвитку підприємства. Оцінка інтелектуального потенціалу може допомогти у визначенні сфер, де можна інвестувати в розвиток людського капіталу, технології та інновації. Оцінюючи інтелектуальний потенціал підприємства, керівництво може розробляти стратегії для використання його інтелектуальних активів і отримання конкурентних переваг на ринку. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що для грунтовної та детальної оцінки з метою ефективного використання інтелектуального потенціалу необхідно розглянути інші методи та підходи, які існують у різних формах систем оцінки потенціалу підприємства. У наукових дослідженнях, як правило, розглядаються три основні підходи до оцінки: витратний, результативний і порівняльний. Оскільки ці підходи використовувалися при оцінці інтелектуального капіталу, прав інтелектуальної власності та різних форм потенціалу підприємства (включно з трудовим потенціалом), доречно і науково коректно розглянути їх при оцінці інтелектуального потенціалу.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського