РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837858<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kravets O. V. 
Endocrine disorders in burn disease. Literature review = Ендокринні розлади при опіковій хворобі. Огляд літератури / O. V. Kravets, V. V. Yekhalov, V. V. Gorbuntsov // General Surgery. - 2023. - № 3/4. - С. 79-87. - Бібліогр.: 62 назв. - англ.

Висвітлено клінічно приховані варіанти дисфункцій гормональної регуляції при опіковій хворобі, які визначають особливості її перебігу, але часто не враховуються клініцистами. Проаналізовано доступні літературні джерела. Проведено узагальнення повідомлень вітчизняних та зарубіжних дослідників щодо компенсаторних і патологічних змін гормональної регуляції організму в пацієнтів із локальною тепловою травмою. Зауважено, що наведені дані стануть у пригоді лікарям-комбустіологам в їх практичній діяльності. Ураження ендокринних залоз - один із ключових патогенетичних чинників локальної термічної травми, але внутрішньоклітинні механізми впливу опікової хвороби зазначні процеси недостатньо вивчено. Критичність описових ушкоджень часто призводить до гіподіагностики ендокринних порушень, які є типовими та швидко розвиваються. Нейроендокринна реакція на тяжкі опіки - це багатосистемна скоординована відповідь організму, яка може не лише підтримувати гомеостаз та відігравати захисну роль у критичних умовах, а й спричиняти тканинні пошкодження, реалізуючи властивості "двосічного меча". Опіки, що охоплюють понад 40 % загальної площі поверхні тіла, супроводжуються стресовою реакцією та гіперзапаленням зі стійким підвищенням секреції катехоламінів, глюкокортикоїдів і цитокінів. Класичні дослідження підтверджують, що різке післяопікове підвищення гормонів стресу (адреналіну, норадреналіну, глюкагону та кортизолу) призводить до розвитку гіперглікемії, системного катаболічного стану та поліорганної дисфункції. Доведено роль гіпоталамо-гіпофізарної вісі при локальних термічних ураженнях. Про це свідчать зміни вмісту гіпофізарних гормонів у сироватці крові. Після тяжких опіків активується плазмова ренін-ангіотензин-альдостеронова система, і рівень деяких гормонів підвищується протягом більше 2 міс після травми.



Шифр НБУВ: Ж101925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського