РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соловйов Г. І. 
Біоетилен - перспективне джерело енергії та сировини для хімічної промисловості / Г. І. Соловйов, В. М. Орлик, В. В. Колесник, А. А. Козюберда // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2023. - № 3. - С. 82-90. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Сучасний розвиток енергетики, хімічних технологій та інших галузей промислового виробництва значною мірою орієнтується на процеси з використанням відновлюваних сировинних ресурсів. Левова частка в структурі нетрадиційних джерел енергії належить біомасі. Наведено оцінку перспективи використання в Україні наявного, переважно твердого біоресурсу (загальна доступна кількість якого у вигляді відходів деревини, соломи зернових культур та інших побутових та промислових органічних відходів становить понад 120 млн т/рік) для забезпечення державних потреб у мастильно-паливних матеріалах та сировини для хімічної промисловості. Досліджено варіант вирішення цієї проблеми шляхом наступної послідовності перетворень: целюлоза вихідної біосировини - глюкоза - біоетанол - етилен. Розглянуто варіант підвищення ефективності реалізації останньої стадії одержання біоетану з біоетанолу за рахунок використання новітніх каталізаторів. Наведено результати фізичного та обчислювального дослідження процесу дегідратації біоетанолу, які надали можливість виявити особливості кінетики процесу за умов використання пропонованого каталізатора. Показано, що, окрім зменшення енерговитрат, каталізатор забезпечує селективність по етилену 91 % при майже 95 %-му ступені конверсії біоетанолу. Одержано вихідні дані для проектування високоефективних каталітичних процесів та реакторів дегідратації біоетанолу до етилену.



Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського