РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорока Б. С. 
Скорочення викидів CO2 при спалюванні природного газу з повітрям, збагаченим киснем, як засіб попередження парникового ефекту в атмосфері / Б. С. Сорока, В. О. Згурський, В. С. Кудрявцев // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2023. - № 4. - С. 3-19. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

На теперішній час сформовано відношення до паливно-енергетичного комплексу як основного джерела кліматичних змін планетарного масштабу (глобальне потепління). З огляду на кліматичні прогнози, пов'язані з парниковим ефектом, здебільшого викликаним викидами вуглецьмістких продуктів згоряння (карбонізація довкілля), останнім часом розглядаються такі шляхи протистояння кліматичній загрозі: відмова від використання органічного палива з поступовим переходом на споживання (спалювання) безвуглецевих палив (перш за все залучення водню та воденьмістких сумішей); підвищення ефективності використання органічного палива, перш за все природного газу, що може забезпечити дворазове (часом більше) скорочення загальних викидів CO2 в промисловості; скорочення споживання C-вмісних технологічних речовин в процесах термічної та хіміко-термічної обробки металевих матеріалів (сталі); максимальне використання скрапу в металургії та рециклінг заліза при переробці сталі. У роботі вперше пропонується адекватна методологія з програмно-розрахунковим визначенням скорочення питомих викидів CO2 на одиницю корисної енергії. Встановлено особливу доцільність виконання відповідних розрахунків процесу збагачення повітря киснем для високотемпературних процесів. На відміну від традиційної оцінки шкідливих (перш за все NOx) та парникових (CO2) викидів на одиницю генерованої або підведеної енергії (характерні показники при цьому - <$Eroman {C prime} sub {NO sub x}> та <$Eroman {C prime} sub {CO sub 2}>), створено розрахункову базу із зміненими визначальними характеристиками. Визначальними індикаторами при цьому є питомі викиди на одиницю корисної енергії <$EQ sub use>: <$Eroman {C symbol Т} sub {NO sub x}> та <$Eroman {C symbol Т} sub {CO sub 2}>. Останні є об'єктивними характеристиками в умовах взаємозаміщення палив та при урахуванні утилізації енергії викидних газів. Розроблено термодинамічні засади та методику розрахунку відповідних індикаторів забруднення викидних газів <$Eroman {C symbol Т} sub {NO sub x}> та <$Eroman {C symbol Т} sub {CO sub 2}>. Числовими розрахунками визначено величини зазначених питомих викидів <$Eroman {C symbol Т} sub {NO sub x}> та <$Eroman {C symbol Т} sub {CO sub 2}> залежно від ступеня збагачення повітря-окиснювача киснем [O2], % (об.), та робочої температури процесу. Встановлено можливість скорочення викидів <$Eroman {C symbol Т} sub {CO sub 2}> в 2 - 3 та більше разів у порівнянні із спалюванням природноєо газу з атмосфернім повітрям вже при незначному (до 30 % (об.)) збагаченні повітря киснем.



Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського