РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837896<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цвєтков С. В. 
Знемаслювання окалини з відвалів металургійних підприємств / С. В. Цвєтков, Р. А. Пилипенко, Л. М. Троценко, В. І. Верещак, В. І. Зайцев, Є. С. Цвєтков // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2023. - № 4. - С. 124-133. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

На підставі даних щодо обсягів скидання у відвали металургійних комбінатів України дрібнодисперсної замасленої окалини показано, що за рік у відвали викидається щонайменше 180 тис. т заліза. Основним споживачем частково зпемасленої окалини є агломераційне виробництво металургійних комбінатів повного циклу. Відвальна окалина не повертається у виробництво агломерату без попереднього знемаслювання. Зазначено важливість повернення знемасленої окалини не тільки в металургію, але й в інші галузі промисловості. Важливим етапом в технології знемаслювання окалини з відвалів є попереднє очищення її від сміття. Акцентовано увагу на цінності мастила в замасленій окалині як пального та на важливості його вилучення для подальшого використання. Розглянуто та класифіковано технології знемаслювання за відомими способами обробки окалини. Виділено основні температурні інтервали етапів технологій обробки. Показано відомі характерні комбінації способів та рівень знемаслювання окалини. Означено питання, що потребують додаткових досліджень технологічних властивостей відвальної окалини з метою розробки економічно доцільної та екологічної технології знемаслювання окалини для одержання чистого порошку оксиду заліза <$Eroman {Fe sub 2 O sub 3} - alpha> та вирішення екологічних проблем, що їх створюють багатотоннажні відвали замасленої окалини.



Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського