РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Атаманчук З. А. 
Тенденції, проблеми та перспективи розвитку світової торгівлі в умовах сучасних викликів / З. А. Атаманчук, А. М. Михайленко, А. П. Бобкова // Бізнес Інформ. - 2023. - № 12. - С. 24-30. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропонована стаття має на меті представити комплексний огляд проблем і перспектив світової торгівлі, спрямований на розуміння викликів, з якими вона стикається, та обгрунтування можливостей для її подальшого розвитку в умовах сучасного світу. Визначено, що ЄС, Китай і США є найбільшими світовими експортерами товарів. Досліджено динаміку експорту та імпорту товарів і послуг, торговельного балансу між США і Європейським Союзом, зовнішню торгівлю по секторах економіки. Окреслено віхи торговельної політики між США та ЄС. Розглянуто фактори відновлення світової економіки після пандемії COVID-19. Обгрунтовано, що повномасштабна війна в Україні, розрив торговельних відносин між США та Китаєм і наслідки Brexit зіграли значну роль у формуванні основних тенденцій двосторонньої торгівлі у світовому масштабі. Здійснено прогноз розвитку світової торгівлі, зроблено акцент на факторах, що чинитимуть як позитивний, так і негативний вплив на її динаміку. Зокрема, серед факторів, що позитивно впливатимуть на розвиток світової торгівлі, виокремлено: зростання попиту на деякі види послуг; торговельно-промислова політика, що відображає так званий "зелений перехід" до екологічно сталої глобальної економіки. Це сприятиме збільшенню торговельних потоків товарів і послуг, пов'язаних з виробництвом енергоефективних товарів та відновлюваних джерел енергії. Натомість очікується, що на фоні негативного впливу геополітичних факторів, зокрема геополітичної напруги у світі та війни в Україні відбуватиметься уповільнення темпів промислового виробництва, багато економік підтримуватимуть відносно високі відсоткові ставки внаслідок триваючого інфляційного тиску. Зростаючий рівень боргового навантаження економік світу в поєднанні з високими відсотковими ставками продовжуватиме негативно впливати на макроекономічні умови багатьох країн, що спричинятиме зростання вартості запозичень, а політика внутрішньої орієнтації у великих економіках може призвести до посилення обмежувальних заходів у міжнародній торгівлі, що стримуватиме зростання її обсягів.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського