РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000837949<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шепеленко С. М. 
Дихотомічний вплив процесу глобалізації на розвиток трудового потенціалу підприємств / С. М. Шепеленко // Бізнес Інформ. - 2023. - № 12. - С. 397-403. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета статті - дослідження дихотомічного впливу процесу глобалізації на розвиток трудового потенціалу підприємства, а також пошук напрямів щодо зменшення негативної дії цього впливу. Наголошено, що для конкурентоспроможного існування в умовах впливу чинників глобалізації сучасним промисловим підприємствам необхідно використовувати нові підходи до розвитку трудового потенціалу. Проаналізовано існуючі підходи до визначення сутності трудового потенціалу підприємств і з'ясовано, що основна увага приділялася впливу внутрішніх або зовнішніх чинників. Запропоновано розглянути дефініцію трудового потенціалу з точки зору дихотомічного впливу процесу глобалізації з подальшим пошуком напрямів зменшення негативної дії цього впливу. Виокремлено та деталізовано за допомогою порівняльної характеристики процеси формування та розвитку трудового потенціалу підприємства. А саме: визначено, що формування трудового потенціалу - це безперервний процес, який триває протягом усього періоду функціонування робочої сили та охоплює якісний і кількісний аспекти її становлення. Водночас процес розвитку трудового потенціалу означає придбання нових характеристик і властивостей, що сприяють його оптимізації та підвищенню ефективності. Визначено, що використання трудового потенціалу можна здійснювати двома способами: інтенсивним - який впливає на якісні характеристики потенціалу, або екстенсивним - який спрямований на збільшення чисельності працівників або зміну організаційної структури. Розглянуто закономірності розвитку трудового потенціалу, які вказують на постійні його зміни у прогресивному або регресивному напрямку, як-от: розвиток одного компонента трудового потенціалу впливає на його загальний розвиток або ініціює його; прогрес базових елементів трудового потенціалу визначає розвиток похідних компонентів; розвиток окремих елементів трудового потенціалу створює умови для появи нових елементів; поява нового елемента в трудовому потенціалі змінює його характеристики; заміщення одного елемента трудового потенціалу іншим приводить до його зміни; кількісні, якісні та структурні зміни трудового потенціалу приводять до зміни його якості; зміна окремих елементів трудового потенціалу може відбуватися як у напрямку як поліпшення, так і деградації, причому вектори змін різних елементів можуть бути різними. Запропоновано умовно розглядати процес формування трудового потенціалу на макро-, мезо- та мікрорівні, адже на кожному з яких існують певні чинники та різна інформація щодо аналізу існуючих проблем, а процес розвитку трудового потенціалу розглядається з позиції трьох взаємопов'язаних напрямків: кількісного, якісного та структурних змін. Практична значущість публікації полягає в можливості оптимального формування та розвитку трудового потенціалу вітчизняних підприємств, що дозволить їм забезпечити конкурентні переваги на існуючих ринках.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського