РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838046<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Залива В. В. 
Традиційне ядро DoM (Document object Model) та його формальне подання fDoM / В. В. Залива, О. В. Бокій, І. І. Бердник // Зв'язок. - 2023. - № 6. - С. 23-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто відмінність між двома моделями вебдокументів: традиційним DoM (Document object Model) та fDoM (формальним DoM). Описано core DoM, який є структурою вебдокументів як ієрархічне дерево вузлів. Кожен вузол відображає елементи, атрибути та текстовий вміст, що дає змогу навігувати, модифікувати та видаляти компоненти документа. На прикладі HTML-коду проілюстровано візуальну структуру DoM. Далі розкрито використання Isabelle/hol, системи логіки вищого порядку, для роботи з fDoM, що уможливлює формалізацію математичних властивостей fDoM з переконанням у їх коректності та стійкості до вразливостей. Приклад коду на Isabelle/hol продемонстрував, як можна визначати та перевіряти операції над елементами вебдокументів. Здійснено порівняння між DoM та fDoM, зазначаючи відмінності в їх підходах до подання та взаємодії з вебдокументами. Наголошено, що традиційний DoM забезпечує гнучкий інтерфейс для вебдокументів, тоді як fDoM пропонує більш строге математичне подання, зосереджене на точності. Сформульовано переваги та недоліки fDoM. Серед переваг виокремлено формальну верифікацію, сильну типізацію, послідовність у поведінці, чіткість визначень та підвищену безпеку. Проте звернено увагу на збільшення складності та часу на розроблення, меншу гнучкість, вищі витрати на ресурси та круту криву навчання, які є недоліками fDoM. Висновок акцентує на тому, що fDoM пропонує надійну, перевірену основу для вебзастосунків, але також вносить додаткові вимоги до процесу розроблення, що робить його особливо корисним для застосунків, де важливі правильність і безпека.



Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського