РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838075<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фуклева Л. А. 
Методи математичного планування експерименту та їх використання для розробки складу мазі з ефірною олією чабрецю звичайного для вагінального застосування / Л. А. Фуклева, О. О. Салій, О. П. Баула, Л. О. Пучкан, О. В. Гречана // Вісн. фармації. - 2024. - № 1. - С. 74-79. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Одним із найважливіших фармацевтичних факторів є допоміжні речовини, їх природа та кількість, що дозволяють підвищити фармакологічну активність і безпеку АФІ шляхом створення оптимальних за складом, властивостями і видом лікарських форм та/або шляхом зміни хімічної модифікації молекули, яка відповідає за фармакологічну дію активної речовини. Варіабельність або варіація кількості допоміжних речовин і використання різних допоміжних речовин з однаковою передбачуваною функціональністю можуть ускладнювати ступінь вивільнення та біодоступність лікарських засобів. Використання математичних методів на стадії планування експерименту забезпечує скорочення загальної кількості дослідів та отримання достовірних результатів. Мета роботи - вивчити найбільш використовувані види математичного планування експерименту та відібрати найприйнятнішу модель для розробки оптимального складу вагінальної мазі з ефірною олією чебрецю звичайного. Для розробки оптимального складу мазі було використано 10 основ, які містили різні допоміжні речовини (factor A), та 6 допоміжних речовин як емульгатор (factor В). Концентрація ефірної олії чебрецю складала 5 % у всіх зразках. Критерієм вибору оптимального складу обрано ступінь вивільнення тимолу в дослідженні in vitro методом рівноважного діалізу. Вибір допоміжних речовин для розробки м'якої лікарської форми проведено із застосуванням методу апріорного ранжирування, тому що як основи, так і емульгатори були найбільш використовувані у фармацевтичній технології, з відомими характеристиками, профілем безпеки, досвідом застосування. Висновки: визначено міру впливу кожного фактора та побудовано ряди критеріїв Дункана за кожним із них - за фактором A: а3 >> а5 >> а4 >> а6 >> а2 >> а8 >> а7 >> а10 >> а9 >> а1; за фактором B: b2 >> b3 >> b5 >> b4 >> b6 >> b1. На підставі математичного планування експерименту визначено мазеву основу та емульгатор для розробки складу вагінального гелю з олією чабрецю звичайного.



Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського