РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солтані С. Е. 
Етіопатогенетичні фактори інфекційного ендокардиту у пацієнтів, яким виконані операції на мітральному клапані / С. Е. Солтані, Н. І. Ярема // Укр. журн. клініч. хірургії. - 2023. - 90, № 6. - С. 14-18. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - встановити етіопатогенетичні фактори ризику розвитку інфекційного ендокардиту з урахуванням демографічних та гендерних особливостей у пацієнтів, яким виконані операції на мітральному клапані. У дослідження залучено 107 пацієнтів, яким виконані операції на мітральному клапані. Чоловіків було 74, жінок - 33. Вік пацієнтів коливався у межах від 20 до 76 років, середній вік становив (50,6 +- 4,8) року. У всіх пацієнтів в анамнезі був інфекційний ендокардит із подальшим ураженням мітрального клапана. Всім пацієнтам на базі Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України виконано пластику/протезування мітрального клапана. Матеріалом для аналізу стали дані з первинної облікової медичної документації (історії хвороб, первинні медичні карти, дані фізикального, клініко-лабораторного й інструментального обстежень). У залежності від проведеного хірургічного лікування хворі були розподілені на дві групи: дослідну - 67 хворих, яким виконана органозберігальна операція (пластика мітрального клапана), та контрольну - 40 хворих, яким виконано протезування мітрального клапана. Вивчено особливості вікового і гендерного розподілу пацієнтів з ураженням мітрального клапана на тлі інфекційного ендокардиту. Встановлено частоту етіопатогенетичних факторів ризику розвитку інфекційного ендокардиту з урахуванням статі пацієнтів в обох досліджуваних групах. Висновки: визначення етіопатогенетичних факторів ризику розвитку інфекційного ендокардиту надзвичайно актуальне, оскільки дозволяє спланувати хірургічне лікування і реабілітаційний період з урахуванням всіх анамнестичних особливостей пацієнта.



Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського