РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838134<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Площенко Ю. О. 
Періопераційна тромбоцитопенія: огляд сучасних рекомендацій та імплементація в клінічну практику / Ю. О. Площенко, С. П. Новіков, К. В. Гавриш, В. М. Кущ, Р. К. Карась // Медицина невідклад. станів. - 2023. - 19, № 4. - С. 274-286. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Тромбоцитопенія - це гетерогенна група розладів, визначальною ознакою яких є кількість тромбоцитів нижче від нижньої межі норми в 150 - 109/л, а виявлення цього розладу під час госпіталізації є достатньо поширеним феноменом. Тромбоцитопенія часто спостерігається у хворих різного профілю: у кардіологічних, акушерсько-гінекологічних, онкологічних, неврологічних і загальнотерапевтичних відділеннях, може перебігати і як самостійне захворювання, і як окремий симптом різних захворювань, що впливають на систему згортання крові. Етіологія тромбоцитопенії при критичному захворюванні часто є складною і багатофакторною. Тромбоцитопенія та можлива кровотеча становлять значні ризики для лікаря-анестезіолога в періопераційному періоді, що впливає на необхідність особливої уваги до пацієнта під час передопераційної підготовки, вибору оптимального методу знеболювання з урахуванням усіх факторів і якісної післяопераційної інтенсивної терапії. Розглянуто сучасні стратегії ведення пацієнтів з періопераційною тромбоцитопенією, запропоновані для досягнення безпечного позитивного результату лікування, і на прикладі двох клінічних випадків показали можливість успішного використання таких стратегій, як призначення стероїдів, антифібринолітичних засобів, уведення внутрішньовенного глобуліну, застосування агоністів рецепторів тромбопоетину і оптимізація гематокриту в умовах сумісної роботи мультидисциплінарної команди - анестезіологів, хірургів і гематологів. Для поліпшення результатів лікування хворих з тромбоцитопеніями і максимального зниження ризиків пацієнтів у періопераційному періоді ми рекомендуємо мультидисциплінарний підхід у підготовці й веденні таких хворих та індивідуальне застосування різних періопераційних стратегій для збільшення кількості тромбоцитів і зменшення інтраопераційної кровотечі у хворих з тромбоцитопеніями різної етіології.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського