РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838441<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кричковська А. М. 
Фармакоінформатика: новітні ІТ-технології в освітньому процесі, науковій та практичній фармації / А. М. Кричковська, Н. Я. Монька, Н. І. Ільків, Н. М. Венгрин, В. І. Лубенець // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2023. - 9, № 1. - С. 9-19. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати диджиталізацію різних сегментів функціонування практичної та наукової фармації як складової галузі охорони здоров'я з метою створення нової навчальної дисципліни "Фармакоінформатика" та визначитись щодо розуміння необхідності її структурування, обсягів і тяглості впродовж освітнього процесу здобувачів вищої освіти спеціальності 226 "Фармація, промислова фармація". Матеріалами дослідження були дані про рівень диджиталізації таких складових практичної фармації, як виробничий та гуртово-роздрібний сектор, а також дослідження диджіталізації освітнього процесу на другому (магістерському) рівні та на третьому (аспірантському) освітньому рівні, який є складовою науково-дослідницького сектора фармації. Методами дослідження слугували: метааналіз, статистичний аналіз та моделювання. Метааналіз застосовували, опрацьовуючи літературні джерела щодо диджиталізації у фармації, статистичний аналіз - із метою доведення експотенціальної позитивної динаміки запровадження новітніх ІТ-технологій у всіх секторах фармації, метод моделювання - для обгрунтування необхідності запровадження в освітньому процесі здобувачів вищої освіти спеціальності 226 "Фармація, промислова фармація" на всіх рівнях освітніх компонент, які стосуються ІТ-технологій. З'ясовано, що розроблені інформаційні системи та бази даних надають змогу створити єдиний інформаційний простір, який об'єднує державні структури, виробничі фармацевтичні підприємства, фармацевтичні посередницькі гуртові компанії, аптечні підприємства та споживачів. Такий єдиний інформаційний простір створить можливість виконувати різноманітні дослідження в режимі реального часу. Доведено, що забезпечення тяглості процесу вивчення освітніх компонент з ІТ-технологій шляхом запровадження курсу "Фармакоінформатика" в закладах вищої освіти України для здобувачів вищої освіти спеціальності 226 "Фармація, промислова фармація" двох спеціалізацій 226.01 "Фармація" та 226.02 "Промислова фармація" є фундаментальним процесом, який надасть змогу закласти необхідні професійні компетентності для майбутніх спеціалістів фармацевтичної галузі. Зроблено висновки, що широкий спектр інформаційних ресурсів забезпечує високу якість надання медичної (фармацевтичної) допомоги пацієнтам та є запорукою ефективної фармакотерапії. Вміння працювати з базами даних та електронними ресурсами забезпечує розвиток фармацевта як конкурентоздатного спеціаліста. Володіючи актуальною інформацією, фармацевт як дослідник чи підприємець буде створювати новий продукт і застосовувати нові знання та вміння на практиці в дослідній, науковій, виробничій сферах.



Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського