РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838447<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Popov O. S. 
The study of awareness of Ukrainian clinical research professionals in GCP = Дослідження обізнаності українських професіоналів клінічних досліджень в GCP / O. S. Popov, V. Ye. Dobrova, I. A. Otrishko // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2023. - 9, № 1. - С. 63-71. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити, чи відповідає самооцінка українських професіоналів клінічних досліджень їхнім фактичним (перевіреним) знанням GCP; оцінити фактичні знання GCP у групах із різним рівнем досвіду, різними ролями в клінічних випробуваннях і різною кількістю відвіданих тренінгів GCP; оцінити, чи є короткострокові тренінги з GCP достатніми для належного професійного рівня у сфері GCP. Розроблено анкету, яка складалася з таких частин: демографічні дані, самооцінка основних компетенцій, тести з основних питань ICH GCP та оцінювання необхідності додаткового навчання. Дані проаналізовано з використанням статистичних методів опису та тестів Крускала - Волліса, Хі-квадрата, точного критерію Фішера та критеріїв Манна - Вітні. Статистичний аналіз здійснювали за допомогою програмного забезпечення Statistica StatSoft, версія 8.0 (StatSoft Power Solution Inc.). Отримано 216 анкет із відповідями; деякі анкети заповнені не повністю, вони не містили відповідей на ключові питання дослідження. Тому до аналізу було залучено лише 186 анкет, заповнених належним чином. Зроблено висновки, що самооцінка респондентами рівня своєї компетентності з GCP відповідає результатам тестування. Рівень досвіду суттєво не впливав на знання GCP. Незалежно від рівня досвіду, респонденти продемонстрували низький рівень знань щодо питань "мета рандомізації відповідно до ICH GCP" і "цілі моніторингу згідно з ICH GCP". Група з високою самооцінкою компетентності, і група з низькою самооцінкою компетентності продемонстрували рівень знань вище 70 % для всіх інших питань. Респонденти групи, яка об'єднала представників регуляторного органу, комітетів з етики досліджень і контрактних дослідницьких організацій, продемонстрували трохи кращі результати, ніж інші фахівці з клінічних досліджень. Кількість відвіданих тренінгів не вплинула на якість продемонстрованих респондентами знань. Отже, поглиблена довгострокова академічна підготовка для фахівців із клінічних досліджень є виправданою, а тому постає можливою темою для майбутніх досліджень.



Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського