РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838466<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Салій О. О. 
Аналіз асортименту лікарських засобів у формі ліофілізованих порошків / О. О. Салій, М. Е. Попова, С. Я. Сементух, Є. В. Саченко, Л. О. Пучкан // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2023. - 9, № 3. - С. 76-88. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати асортимент лікарських засобів (ЛЗ) у формі ліофілізованих порошків, наявних на фармацевтичному ринку України. Використано методи інформаційного та бібліографічного пошуку, аналізу та узагальнення, статистичної обробки, а також табличні та графічні засоби наочної презентації отриманих даних. Аналіз зареєстрованих в Україні лікарських препаратів у формі ліофілізованих порошків проведено на основі даних Державного реєстру ЛЗ України, інформаційно-пошукової програми "Моріон", а також електронного ресурсу Compendium.online відповідно до класифікаційної системи АТХ станом на квітень 2023 р. Загальна кількість зареєстрованих в Україні ЛЗ у формі ліофілізованих порошків становить 215 торгових найменувань (без урахування форм випуску та дозовання), представлених у 34 анатомічних групах. Асортиментні пропозиції переважають у групах L01 "Антинеопластичні засоби" (28,83 %), A02 "Засоби для лікування кислотозалежних захворювань" (14,42 %) і J01 "Антибактеріальні засоби для системного застосування" (11,16 %). Аналіз за діючою речовиною надав можливість визначити частку активних речовин, застосовуваних найчастіше, а саме: езомепразол (5,12 %), гемцитабін і пантопразол (по 4,65 %), пеметрексед (3,72 %). Розподіл досліджуваного сегмента ринку за країнами-виробниками був такий: 22 % - вітчизняні виробники, а 78 % - виробники країн-імпортерів, лідерами з-поміж яких є Індія (35 %) та Туреччина (6 %). Проаналізовано асортимент зареєстрованих станом на квітень 2023 р. ЛЗ у формі ліофілізованих порошків відповідно до класифікаційної системи АТХ, визначено частку сегмента ринку ліофілізованих порошків за діючою речовиною, складом (одно-, багатокомпонентні), за країною-виробником. Проведено аналіз вітчизняних виробників ЛЗ у формі ліофілізованого порошку, визначено їхні фірмові специфічні продуктові лінійки та виробничі потужності. Виявлено відсутність реєстрації в Україні ЛЗ у формі ліофілізованих порошків на основі доксицикліну, білкових препаратів і деяких вакцин, що формує перспективні напрями розширення асортименту цієї групи ЛЗ.



Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського