РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838467<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кутова О. В. 
Методи оптимізації багатокритеріальних рішень у фармації / О. В. Кутова, Р. В. Сагайдак-Нікітюк // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2023. - 9, № 4. - С. 3-10. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

У фармацевтичних технологічних дослідженнях визначення кількісного складу гранул розглядають як завдання багатокритеріального вибору. Сьогодні для вирішення цього завдання широко застосовують регресійний аналіз і методи багатокритеріальної оптимізації, які базуються на отриманих для досліджуваного об'єкта математичних моделях. Мета дослідження - визначити спосіб прийняття рішення в багатокритеріальному просторі, ефективний для використання у фармацевтичних технологічних дослідженнях із кількісними факторами. У дослідженні використовували засоби популярної системи комп'ютерної математики Mathcad (MathSoft Ins., США) для автоматизації розв'язання математичних завдань. Для автоматичного пошуку виду та коефіцієнтів регресійних рівнянь застосовували додаток MS Excel, зокрема пакет аналізу даних (регресійний аналіз). Для редагування коду використовували текстовий процесор MS Word. Досліджено різноманітні підходи до формалізації завдання багатокритеріальної оптимізації. Визначено оптимальний кількісний вміст допоміжних речовин для розробки технології гранул із використанням двох різних критеріїв оптимізації, сформованих за різними методичними підходами. Запропонований метод не передбачає обов'язкового введення градації окремих критеріїв або їх вагових коефіцієнтів. Зроблено висновки, що у результаті порівняння методів багатокритеріальної оптимізації виявлено ефективність методу прийняття рішення в багатокритеріальному просторі, який синтезує математичну процедуру, пов'язану з вектором критеріїв, і заснований на визначенні ідеальної точки та введенні поняття норми в простір функціоналів і математично не обгрунтований, але практично корисний алгоритм прийняття рішення, якщо порівнювати з математичним методом згортки критеріїв. Запропонований метод оптимізації має переваги, які полягають у можливості використання відносно простого математичного апарату та спрощення логіки отримання рішення.



Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського