РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Андросова Т. В. 
Інститути інноваційного розвитку як чинник конкурентних переваг країни / Т. В. Андросова, О. А. Кулініч // Бізнес Інформ. - 2024. - № 1. - С. 56-62. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - узагальнення закордонного досвіду набуття конкурентних переваг країною завдяки інституціональному впливу на інноваційний розвиток економіки та вивчення можливості його застосування в Україні. В умовах глобальних викликів, що вносять зміни у традиційний світовий порядок ведення господарства, загострюється конкуренція щодо лідерства й утримання інноваційних конкурентних переваг на міжнародній арені, виникає необхідність дослідження впливу інститутів на інноваційний розвиток економіки найпотужніших країн світу та країн, що наздоганяють у розвитку, в тому числі й України. Систематизовано наукові погляди; узагальнено їх з урахуванням більш сучасних думок; проаналізовано дані рейтингів конкурентних переваг країн та їх вимірів; зіставлено досвід інституційного розвитку провідних країн і принцип послідовності в побудові ефективної вітчизняної науково-інноваційної системи. Доведено, що інклюзивні політичні інститути створюють перешкоди на шляху узурпації влади та породжують інклюзивні економічні інститути, які забезпечують більшу стійкість економіці країни. Проведено загальну рейтингову характеристику економічного розвитку країн, що лежать в основі інноваційності та набуття конкурентних переваг на світовому ринку. Вивчено досвід зарубіжних країн у перетворенні інститутів у конкурентну перевагу, яка сприяє інноваційному розвитку держави. Визначено перепони щодо інноваційного розвитку України. Доведено, що підвищення міжнародної конкурентоспроможності економіки країни залежить від формування інститутів інноваційного розвитку як основи національної політики та приватного бізнесу. Наведено умови побудови економіки інноваційного типу як сучасної національної інноваційної системи України та визначено перспективи їх подальшого дослідження.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського