РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838497<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ящик О. Б. 
Забезпечення кібербезпеки в еру штучного інтелекту: аналіз технологічних підходів та стратегій для захисту інформації / О. Б. Ящик, В. В. Симонов, Р. О. Іваненко // Бізнес Інформ. - 2024. - № 1. - С. 81-86. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Технології машинного навчання мають потенціал значно покращити якість життя людей, автоматизуючи повсякденні завдання та надаючи нові можливості для творчості та інновацій. Проте зростання використання штучного інтелекту викликає занепокоєння щодо безпеки особистих даних користувачів та конфіденційних розробок певних компаній. При використанні цього інструменту важливо усвідомлювати потенційні ризики для інформаційної та кібербезпеки. Мета статті - аналіз забезпечення кібербезпеки в еру штучного інтелекту та технологічних підходів і стратегій захисту інформації. Проаналізовано Стратегію кібербезпеки України, схвалену Указом Президента України від 26 серпня 2021 р. Визначено, що штучний інтелект спричиняє як позитивні, так і негативні наслідки в кібербезпеці, оскільки він може або посилити процес кібератак, викликаючи більш швидкі та шкідливі атаки, або навпаки - підвищити кібербезпеку. Основними загрозами штучного інтелекту для кібербезпеки є вразливість, порушення конфіденційності, атаки різного типу. Розповсюдження штучного інтелекту створює загрозу розголошення конфіденційної інформації під час збору та обробки даних, що потребує введення відповідних заходів безпеки на всіх етапах використання технології. Загалом використання штучного інтелекту вимагає не лише інноваційних підходів, але й посилення заходів безпеки для захисту від різноманітних кіберзагроз. Встановлено, що можливості штучного інтелекту можуть бути використані в кібербезпеці, що може сприяти зміцненню захисту для організацій та зменшити навантаження відповідних фахівців. Інструменти, побудовані на основі штучного інтелекту, дозволяють автоматизувати рутинні завдання у сфері безпеки, звільняючи час експертів для вирішення найважливіших завдань. Зроблено висновок, що загалом потенціал штучного інтелекту може бути використаний для зміцнення кібербезпеки, але необхідно впроваджувати нові закони, які регулюватимуть його функціонування.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського