РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838520<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Майстренко А. С. 
Антикорупційний аудит: визначення, інваріантність підходів та форсайт розвитку / А. С. Майстренко, К. О. Назарова // Бізнес Інформ. - 2024. - № 1. - С. 267-272. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета статті - визначення поняття антикорупційного аудиту, з урахуванням інваріантності підходів різних науковців, та представлення прогнозу щодо його подальшого розвитку. Україна впевнено рухається в євроінтеграційному напрямку, тому питання економічної безпеки нашої держави є ключовим, і саме проведення антикорупційного аудиту сприяє виявленню, запобіганню та усуненню корупційних ризиків та практик, перевірці дотримання вимог національного та міжнародного законодавства у сфері запобігання корупції, формуванню культури неприйняття корупції. Обгрунтовано необхідність запровадження єдиного, загальноприйнятого визначення даного поняття та впровадження антикорупційного аудиту в усі сфери бізнесу та на всіх рівнях у державних органах, що створить перепони на шляху до хабарницьких і шахрайських дій представників бізнесу або влади та допоможе значно знизити рівень корупції в нашій державі, тим самим сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату, підвищенню довіри іноземних інвесторів та рівня економічної безпеки країни. Обгрунтовано необхідність запровадження додаткових можливостей боротьби з корупцією, системи контрольних заходів протидії корупції, виконання аудиторських процедур з оцінки корупційних ризиків бізнес-процесів. Наголошено, що, незважаючи на досить широке застосування цього поняття в бізнес-середовищі та в державному секторі, не існує єдиного визначення поняття "антикорупційний аудит", як і розуміння особливостей методики його проведення. Проведено аналіз наявних визначень, їх порівняння й узагальнення, запропоновано впровадження удосконаленого єдиного визначення поняття "антикорупційний аудит". Доведено, що системне підвищення рівня суспільної свідомості, забезпечення прозорості та спрощення процедур ведення бізнесу, підвищення ефективності економічних механізмів державного нагляду, контролю за підприємницькою діяльністю та запровадження обов'язкового антикорупційного аудиту компаній дозволить країні значно послабити корупцію та мінімізувати тіньову економіку в нашій державі.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського