РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каналізаційні тунелі Харкова: QUO VADIS? : монографія / Д. О. Бондаренко, В. В. Булгаков, О. О. Гармаш, Д. Ф. Гончаренко, С. С. Піліграм; ред.: Д. Ф. Гончаренко. - Харків : Раритети України, 2018. - 231 c. - Бібліогр.: с. 209-231 - укp.

Зазначено, що каналізаційні тунелі великих міст України, що прокладені більше ніж 40 років тому, мають діаметр понад 1500 мм та внаслідок інтенсивної дії руйнівних факторів перебувають в аварійному чи передаварійному стані. Наголошено, що аварії на каналізаційних тунелях, що сталися протягом останніх років, дозволяють зробити висновок, що каналізаційні тунелі, які давно запроектовані та багато років функціонують є "неремонто"- та "неоглядопридатними". Відстань між оглядовими шахтами в період будівництва тунелів не регламентувалася через відсутність на той час будівельних норм і правил, що призвело до розташування шахт на значній відстані одна від одної. В окремих випадках ця відстань сягає понад 1 км і це майже унеможливлює ефективну вентиляцію тунелів та безпечне виконання в цих умовах ремонтно-відновлювальних робіт. Таким чином, цей чинник став одним з основних, що утруднює ремонтно-відновлювальні роботи в тунелях на окремих ділянках, довжина яких, згідно з новими Державними будівельними нормами України, не повинна перевищувати 250-300 м. Це означає, що необхідно додатково побудувати понад 100 оглядових шахт. Вирішення цієї проблеми забезпечує можливість регулярного контролю стану тунелю і своєчасної санації. Зроблено спробу об’єднати наявну на сьогодні інформацію, що стосується проблеми забезпечення безаварійної експлуатації об’єктів, що входять до комплексу споруд каналізаційних тунелів Харкова. Вміщено аналіз стану конструкцій об’єктів; дослідження матеріалів і методів ремонту та відновлення каналізаційних тунелів і оглядових шахт, які на сьогодні з високою ефективністю застосовуються у вітчизняній та зарубіжній практиці. Надано розробку технологічних та організаційний рішень ремонту та відновлення зруйнованих каналізаційних тунелів, зокрема з використанням елементів із вторинних полімерних композиційних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-082 + Н761.201-083

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА872556 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського