РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000838656<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іжевський А. В. 
Галицька сатира як феномен графічного мистецтва другої половини XIX - початку XX ст.: еволюція художньо-образної системи та рефлексії "сміхової культури" : [монографія] / А. В. Іжевський; ред.: С. П. Павлюк; Національна академія наук України, Інститут народознавства. - Київ : Наукова думка, 2024. - 317, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр.: с. 307-[315] - укp.

Розкрито зв’язок мистецтва сатиричної графіки, літератури та народної сміхової культури. Надано розуміння галицької сатири як особливого субкультурного явища другої половини XIX - початку XX ст. та як оригінальної української спадщини. Однак розгляд сатиричних мотивів у давньому українському мистецтві, які вплинули на розвиток вітчизняної карикатури дає можливість розширяти хронологічні рамки дослідження у глибину (XV-XIX ст.), а праця над ідентифікацією авторів і атрибуцією творів - розглядати архівні джерела пізнішого часу (до 30-х років XX ст.). Дослідження охоплюють історичні землі Галичини - її етнічні українські території, сучасні Львівську, Івано-Франківську і більшу частину Тернопільської областей, також Північну Буковину, Закарпаття, Поділля, західноукраїнські землі в Республіці Польща, тобто ті терени, які зазнавали культурних, суспільно-політичних впливів, були оплотом збереження і розвитку українських мистецьких традицій. Береться до уваги розвиток сатиричної графіки у містах України та Європи, де вчились і працювали майстри-графіки, творчість яких пов’язана з Галичиною: в Києві, Одесі, Харкові, тобто в українській частині Російської імперії, і на території, підвладній у XIX - на початку XX ст. Австро-Угорщині (у Кракові, Відні, Будапешті та ін.). В цих смислах «українське» постає у двох поєднувальних іпостасях - як суто етнічне і як ідея союзу вільних народів - вільних від неоімперських амбіцій початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ156.43(4УКР-9ГАЛ)52-074 я6

Шифр НБУВ: ВС71973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського