РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000840663<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Krushynska N. M. 
Impact of physical and sports rehabilitation on the level of physical fitness of combatants = Вплив фізкультурно-спортивної реабілітації на рівень фізичної підготовленості учасників бойових дій / N. M. Krushynska, I. O. Kohut, Ie. V. Goncharenko // Slobozhanskyi Herald of Science and Sport. - 2023. - 27, № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 46 назв. - англ.

Антитерористична операція, операція об'єднаних сил, повномаштабна війна в Україні чинить значний фізичний та психологічний вплив на учасників бойових дій (УБД). Одним із негативних наслідків війни є втрата фізичного здоров'я, що в подальшому впливає на процес соціалізації до мирного життя. Мета роботи - визначення впливу фізкультурно-спортивної реабілітації на рівень фізичної підготовленості УБД. Дослідження здійснювались на базі Національного спортивного комплексу "Олімпійський" у групі "Ветеранська десятка" протягом 2020 - 2021 рр. Основними спортивними змаганнями до яких готувались УБД були різновиди марафонів. У дослідженні взяли участь 40 УБД, які завершили військову службу. Під час проведення дослідження застосовувались наступні методи: педагогічний експеримент, методи математичної статистики. УБД протягом року брали участь у дослідженні, в межах якого вони тренувались і готувались до участі в масових забігах. Зміст тренувальних занять передбачав як бігові вправи, так і вправи, спрямовані на розвиток силових якостей (переважно силової витривалості), гнучкості, координації. Тестування рівня фізичної підготовленості УБД відбувалось в динаміці (до початку тренувальних занять та після року занять). В УБД рівень фізичної підготовленості визначався за затвердженими тестами та нормативами "Щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України". Виходячи з результатів дослідження, встановлено, що на початковому етапі у 75 % УБД був низький рівень фізичної підготовки, в 23 % - середній рівень і 2 % - достатній. По завершенню педагогічного експерименту було покращено рівень фізичної підготовленності в УБД: низький - 33 %, середній - 50 %, достатній - 17 %, що свідчить про ефективність тренувальних занять як засобу фізкультурно-спортивної реабілітації. Визначено позитивний вплив фізкультурно-спортивної реабілітації на рівень фізичної підготовленості УБД. За допомогою тестів та нормативів "Щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України" досліджено, що показники фізичної підготовленості учасників бойових дій на першому етапі дослідження знаходились в діапазоні від 2 до 21 і в середньому становили (11,83; 4,49) балів. На другому етапі вони коливались від 11 до 24, їх середня оцінка фізичної підготовленості склала (11,28; 3,20) балів. При цьому спостережуваний приріст показника у 46,1 % учасників дослідження виявився статистично значущим (t = 13,563; df = 39; p << 0,05). Отже, можна стверджувати, що заняття бігом позитивно впливають на рівень фізичної підготовленості учасників бойових дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Ч511.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського