РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000840761<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sakhelashvili M. I. 
Evaluation of the effectiveness of bedaquiline and delamanid treatment among children and adolescents with multi-drug-resistant pulmonary tuberculosis = Оцінка ефективності лікування бедаквіліном і деламанідом дітей та підлітків, хворих на множинний лікарсько-стійкий туберкульоз легень / M. I. Sakhelashvili, I. L. Platonova, O. I. Sakhelashvili-Bil, Z. I. Piskur // Сучас. педіатрія. Україна. - 2023. - № 2. - С. 17-23. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

На тлі множинної та широкої лікарської стійкості мікобактерій туберкульозу (МБТ) спостерігається суттєве зниження результативності лікування хворих на туберкульоз (ТБ) в Україні та світі. Тому останніми роками для підвищення ефективності лікування впроваджуються нові антимікобактеріальні препарати, такі як бедаквілін (Bdq), деламанід (Dim) і претоманід, як у дорослих, так і у дітей і підлітків. Мета роботи - вивчити ефективність комплексного лікування з застосуванням бедаквіліну (Bdq) і деламаніду (Dim) у дітей віком до 18 років, хворих на множинний і широкий лікарсько-стійкий ТБ легень (МЛС/ШЛС-ТБ). З метою вивчення клінічної ефективності хіміотерапії з Bdq і Dim проведено ретроспективний когортний аналіз даних медичної документації. Основну групу становили 40 дітей, які хворіли на МЛС/ШЛС-ТБ та отримували комплексну антимікобактеріальну терапію з Bdq і Dim; а контрольну - 27 хворих, які отримували лікування без Bdq і Dim. Установлено, що протягом перших трьох місяців лікування відмічалося знебацилення в усіх хворих, що отримували Bdq і Dim, і в групі хворих без цих нових препаратів (контрольна), проте в контрольній групі знебацилення відбувалося вірогідно повільніше, p << 0,05. За даними показників імунної системи, після завершення інтенсивної фази в 1,7 разe частіше у хворих контрольної групи, ніж в основній, зберігалась активність специфічного процесу. Після завершення курсу лікування в усіх хворих основної групи за результатами рентгено-томографічного обстеження спостерігалося розсмоктування інфільтрації, ущільнення вогнищ, формування фіброзу в легенях. Проте в 14,8 % пацієнтів контрольної групи відмічалася неуспішність лікування з відновленням бактеріовиділення та деструкції в легеневій тканині, а в основній - відбулося загоєння порожнин розпаду в усіх обстежених. У більшості (77,5 %) пацієнтів основної групи лікування завершилося формуванням малих залишкових змін, проте великі залишкові зміни в 2,3 разу частіше спостерігалися в контрольній групі у вигляді множинних щільних вогнищ, фіброзу залишкових порожнин розпаду. Дослідження засвідчили високу ефективність комплексного лікування з застосуванням Bdq і Dim у дітей і підлітків. Зокрема, у хворих на МЛС/ШЛС-ТБ, які отримували комплексну терапію з Bdq і Dim, результати лікування у 2 рази частіше розцінювалися як "виліковано", ніж у контрольній групі, і в 1,5 разу рідше - як "завершено". Успішнмсть лікування в основній групі становила 100,0 %, а в контрольній - 85,2 %. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків, дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.



Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського