РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000844388<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shesterenko Yu. A. 
L-DOPA biosynthesis with Аgaricus bisporus tyrosinases assistance = Біосинтез L-ДОФА за допомогою тирозинази Agaricus bisporus / Yu. A. Shesterenko, I. I. Romanovska, E. A. Shesterenko // Biotechnologia Acta. - 2023. - 16, № 3. - С. 51-58. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

L-ДОФА (3,4-дигідроксифеніл-L-аланін) є препаратом вибору при лікуванні хвороби Паркінсона, однак хімічний метод його синтезу має ряд недоліків, тому як альтернативу досліджуено біотехнологічні підходи. Мета дослідження - розробити новий доступний і ефективний спосіб біосинтезу L-ДОФА за допомогою тирозинази грибів, іммобілізованої з використанням економічного носія, що забезпечує стабільність і багаторазовість використання ензиму. У роботі використовували виділену тирозиназу Agaricus bisporus. Біосинтез L-ДОФА проводили у водному і органічному середовищі. Одержаний продукт аналізували за допомогою мас-спектрометрії, питомого обертання і температури плавлення. Ііммобілізацію ензиму проводили в поліN-вінілпіролідон (ПВП), визначали взаємодію з носієм, pH-оптимум і кратність застосування. З Agaricus bisporus виділено частково очищений препарат тирозинази. У водному розчині за присутності ензиму було показано одержання лише 5,1 % L-ДОФА, через подальше утворення складних поліциклічних сполук. Біосинтез похідного L-ДОФА у хлористому метилені з додаванням буферного розчину надав змогу одержати продукт з виходом 55 %. Тирозиназа, іммобілізована в ПВП, проявляла активність на 30 % вище за вільну у середовищі CH2Cl2 і здійснювала біокаталіз протягом 7 циклів. Висновки: розроблено спосіб синтезу L-ДОФА за допомогою доступного біокаталізатора на основі іммобілізованої тирозинази, що у середовищі хлористого метилену надала змогу одержувати L-ДОФА протягом 7 циклів використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського