РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000844692<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Klym A. 
Injection of cracks in a RC beam with epoxy resin using the gravity flow method = Ін'єктування тріщини залізобетонної балки епоксидною смолою методом самопливу / A. Klym, Ya. Blikharskyy // Theory and Building Practice. - 2023. - 5, № 2. - С. 85-92. - Бібліогр.: 91 назв. - англ.

Тріщини у залізобетонних балках створюють серйозну загрозу соціальній безпеці та навколишньому середовищу, через деякий час експлуатації чи навіть у ранньому віці, аж до повної втрати несучої здатності та руйнування. Відновлення несучої здатності залізобетонних балок способом ін'єктування тріщин є одним із найдієвіших і найрактичніших способів виконання ремонту відповідно до сучасних тенденцій. Сьогодні технологічний прогрес надає змогу вдосконалювати матеріали для ін'єктування, а також власне заповнення тріщин цими матеріалами. Проте такий підхід із застосуванням спеціалізованого обладнання здорожчує ремонт пошкоджених залізобетонних балок, що не завжди раціонально. Тому після аналізу методів ін'єктування тріщин у залізобетонних балках і конструкціях запропоновано економічно доцільний метод ін'єктування залізобетонних балок, що надасть змогу запобігти необхідності дорогого ремонту. Основний підхід запропонованого методу ін'єктування тріщини полягає у подаванні епоксидної смоли в тріщину, що відбувається самопливом (без спеціалізованого обладнання та тиску). Наведено послідовність підготовки бічної та внутрішньої ділянок тріщини залізобетонної балки до ін'єктування епоксидною смолою. Метод ін'єктування тріщин реалізовано комплексно з відновленням стисненої зони бетону залізобетонної балки. Результати випробовування підтвердили ефективність методу ін'єктування тріщини, оскільки не виявлено новоутворених тріщин у місцях ін'єктування. Ін'єктуванням тріщин комплексно з методом відновлення стисненої зони бетону розчином Sika MonoTop - 4012 також досягнуто відновлення несучої здатності пошкодженої залізобетонної балки на 115 %, що на 15 % більше, ніж під час попереднього випробовування непошкодженої балки-близнюка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського