РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000844696<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cherkes B. 
The phenomenon of the city in the contemporary discourse of urban history = Феномен міста у сучасному дискурсі історії містобудування / B. Cherkes, Yu. Idak // Architectural Studies. - 2022. - 8, № 2. - С. 7-23. - Бібліогр.: 92 назв. - англ.

Сучасний підхід до викладу історії містобудування є заангажований старими наративами щодо розуміння природи розвитку міста як деякого унікального об'єкта з тисячолітньою історією. За умови відбудови та відновлення зруйнованих війною населених місць України необхідно виявляти специфічні ознаки та розвивати розуміння такого роду явищ відповідно до викликів сьогодення. Розгляд їх у глобальному вимірі, допоможе розвивати ідеї на засадах українських культурних цінностей і продовжить формувати національну ідентичність в архітектурі та містобудуванні. Мета роботи - осмислення процесів формування міста протягом п'яти тисяч років та виокремлення тих аспектів, які є свідченням феноменального прориву у розвитку людства. Методологія дослідження базується на принципах і методах у межах логіко-гносеологічного та філософсько- світоглядного підходів. Результатом дослідження стало виділення специфічних для певної епохи та культури характеристик матеріально-просторового наповнення давніх міст світу, які пережили тисячолітню історію, а також позначені тих якостей, що стали визначальними для оцінки їхнього розвитку. Увагу зосереджено на формуванні Homo sapiens та виникненні письма, без яких існування міст було б неможливим. Порівняльну характеристику давніх міст зроблено на прикладі таких поселень як Карнак, Вавилон, Афіни, Венеція, Єрусалим, а також Римської імперії, яка мала сталі містобудівні засади протягом декількох століть. Для історії ці поселення займають особливе місце, так як є репрезентантами специфічних еволюційних підходів у становленні та розвитку матеріально-просторового середовища життєдіяльності людини. Зміна їх формальних станів була неоднаковою, проте кожен раз вона призводила до якісних перетворень. Через це автори пропонують заглибитися у розуміння розвитку давніх міст через категорії лінійності, прогресивності та регресивності, а також зосередити увагу на поглибленні звичних підходів до вивчення міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-00

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського