РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000845316<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shynkaruk L. 
Determinants of Ukrainian economic and food security development under the conditions of martial law = Детермінанти розвитку економіки та продовольчої безпеки України в умовах воєнного стану / L. Shynkaruk, M. Dielini, T. Vlasenko, D. Svyrydenko, V. Lagodiienko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 4. - С. 311-319. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення детермінант розвитку економіки та продовольчої безпеки України в умовах воєнного стану. Актуальність теми обумовлюється сільськогосподарською спрямованістю української економіки та проблемами здійснення експорту в умовах війни, що може призвести до голоду в усьому світі та зниження грошових надходжень до бюджету України. Основні результати досліджень показали, що Україна до цього часу була орієнтована на виробництво товарів із низькою доданою вартістю. Крім того, значне зниження ВВП в умовах війни та вивчення досвіду Другої світової війни надало можливість припустити, що економічний спад обумовлений не лише воєнними факторами, але й структурним дисбалансом і сировинним характером економіки. Агропромисловий комплекс нашої країни, з одного боку, може забезпечити продовольчу безпеку й усередині країни, і в світі, але з урахуванням останніх подій реалізувати це не завжди є можливим. Варто відзначити, що росія нарощувала експорт пшениці, у т.ч. й за рахунок незаконно вивезеної з окупованих українських територій, а Україна, навпаки, вимушено його скорочувала. Також у країнах ЄС до 5 червня 2023 р. діяла заборона на експорт української агропродукції, що викликало великий резонанс у суспільстві через негативні економічні наслідки. Цю заборону було запропоновано продовжити, що не може позитивно вплинути на економіку нашої країни. З урахуванням цього необхідною є зміна цілого економічного курсу країни, який має враховувати національні економічні інтереси, безпекові детермінанти, знижувати залежність від зовнішніх факторів, балансувати структуру економіки. Експорт аграрної продукції має здійснюватися з урахуванням не тільки інтересів ЄС, але й національних інтересів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-981 + У9(4УКР)0-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського